Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesindeki yaşayan 66 yaşındaki adam geçimini sokak müzisyenliği yaparak sağlıyor.
Dinar’da kurulan semt pazarına gelen vatandaşlar sokakta kemençe çalıp şarkı, türkü söyleyen Ümmet Coşkun’u görenler duruma önce şaşırıyor ardından Coşkun’u dinleyip kendisine para vererek destek oluyor. İlçedeki tek sokak müzisyeni olan Coşkun, sempatik tavırlarıyla da herkesin ilgi odağı başarıyor. Şarkı türkü söyleyen Coşkun zaman zaman eline aldığı kaşıklar ile de oynayarak izleyenlere eğlenceli vakitler geçiriyor.
Yıllarca Denizli’de yaşadıktan sonra Dinar’daki köyüne yerleştiğini ifade eden Coşkun, “Ben Dinar’da doğdum daha sonra Denizli’de uzun zaman yaşadım ve emekli oldum. Daha sonra tekrar temelli olarak Dinar’ın Göçerli köyüne geldim. Şimdi de burada çalıp söylüyoruz” dedi.
Forbes'un araştırmasına göre Türkiye'nin en çok konser geliri elde eden sanatçısı Tarkan! Tarkan'ın kazandığı astronomik rakam ve diğer 9 sanatçının gelirleri için tıklayın!
Konyaaltı'nda Dünya Yoga Günü coşkuyla kutlandı. Yüzlerce yoga sever, kahkaha yogası, çocuk yogası, hatha yoga ve meditasyon gibi etkinliklerle stres attı. Detaylar burada...
Korkuteli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen 3. Korkuteli Eğitim Şenlikleri kapsamında ilçedeki öğretmenlerden oluşan Tük Halk Müziği şöleni düzenledi.
MHP Tefenni Belediye Başkan Adayı Ümit Alagöz, vatandaşların önerilerini göz önünde bulundurarak özel program yapılan günler hariç seçim araçlarından müzik yayını yapmayı durduracağını duyurdu
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Gökhan Çağırgan, TRT Müzik ekranlarında yayınlanan "Türkünün Doğduğu Yer" isimli programa konuk oldu.
Komediyle klasik müziği birleştiren ve izleyicilerin isteklerini kapsayan ‘Play İt Again’ konserleriyle tüm dünyada ün yapan Igudesman&Joo ikilisi, Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin en eğlenceli konserlerinden birine imza attı.