Denizli / Çardak

Denizli Çardak 'ta Çekişmeli seçim Başkanlar Yarışıyor ,DP Mahmut Öztürk ve Ak parti Hüsnü Yılmaz

31 mart 2024 pazar günü yapılacak yerel seçimlerde Denizli ili Çardak ilçesinde 2 başkan yeniden başkan olmak için yarışıyor

Denizli Çardak 'ta Çekişmeli seçim  Başkanlar Yarışıyor ,DP Mahmut Öztürk  ve Ak parti Hüsnü Yılmaz

İki Güçlü Adayın  yarışlarda yer aldığı seçimde Mahmut Öztürk 2014 -2019  yıllarında Çardak Ak Parti Belediye başkanlığı yapmış  ;Hüsnü Yılmaz ise 2019 -2024 yıllarında Ak Partiden  Başkanlık yapmışlar . 2 baş pehlivan sahada 

Vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği seçim sürecinde Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Denizli Çardak Belediye Başkan adayı Hüsnü Yılmaz oldu. Hüsnü Yılmaz kimdir? Hüsnü Yılmaz hakkında merak edilenleri, daha yakından inceleyelim.

 

 

Hüsnü Yılmaz kimdir?
Denizli'de dünyaya gelen Hüsnü Yılmaz, 1973-1984 yılları arasında Acıpayam'da ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. 1984 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi'ni kazandı ve 1989 yılında buradan mezun oldu. Askerlik görevini 1990 ve 1991 yıllarında yedek subay olarak yerine getirdi.

Hüsnü Yılmaz çalışma hayatına ne zaman başladı?
1992 yılında Acıpayam Tarım İşletmesi'nde veteriner hekim olarak mesleğe adım attı. 1994 yılında Acıpayam Yem Fabrikası'nda işletme müdürü olarak çalışmaya başladı ve 1995 yılı Nisan ayına kadar bu görevde bulundu. Nisan 1995'te Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi A.Ş'ne Denizli Bölgesi Pazarlama Müdürü olarak atandı ve 14 Kasım 1997 tarihine kadar bu görevde kaldı. 14 Kasım 1997'de Acıpayam'da Alaattin Belediyesi tarafından düzenlenen Veteriner Hekim sınavını kazanarak Alaattin Belediyesi'nde Veteriner Hekim olarak göreve başladı. 09 Aralık 2000'de Çardak Belediyesi'ne naklen geçti ve burada Hesap İşleri Müdürlüğü ve Veteriner Hekim olarak görev yaptı. 2005 yılında Tarım ve Orman Bakanlığı'na Veteriner Hekim olarak naklen geçti ve 2005-2008 yılları arasında Yozgat İli Akdağmadeni ilçesinde görev yaptı. 2008 yılı Ağustos ayında Çardak İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne tayin edilerek bu görevde bulunmaya başladı.

Hüsnü Yılmaz, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde AK Parti Denizli Çardak Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi ve başkan seçildi.

 

 

   Mahmut Öztürk Kimdir BİYOGRRAFİSİ  
Mahmut Öztürk, 1969 yılında Afyon'da dünyaya geldi. 3 yaşında iken Çardak ilçesine yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Çardak'ta tamamladı. Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirerek tamamladı. 1994-1996 yılları arasında askerlik vazifesini Şırnak'ta yerine getirdi. 1996-1999 yılları arasında Çardak'ta esnaflık ve özel şirkette yöneticilik yaptı. 1999 yılında ise bir kamu bankasında çalışmaya başladı. 2014'teki yerel seçimlerde AK Parti'den Belediye başkanı seçilen Öztürk, 31 Mart 2019'daki yerel seçimlerde partisinden aday gösterilmeyince DP'den belediye başkan adayı oldu. 2024 yerel seçimlerinde  CHP den aday adayı olan Öztürk  onay alamayınca yeniden Demokrat partiden aday oldu. Öztürk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

2019 Türkiye yerel seçimlerinde Denizli'nin Çardak Belediyesini 3.046 alınan oy ve %50.73 oy oranı ile AK Parti adayı Hüsnü Yılmaz kazanmıştır.

Belediye Başkanlığı Oy Oranları

AK Parti%50.73
DP%28.51
İyi Parti%19.80
Saadet Partisi%0.35
Vatan Partisi%0.35
BTP%0.25

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Denizli’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi Millet İttifakı oldu. işte il ve ilçelerde sonuçlar
Yaşam

Denizli’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin galibi Millet İttifakı oldu. işte il ve ilçelerde sonuçlar

Denizli İl Seçim Kurulu Başkanlığı, 13. Cumhurbaşkanlığı seçiminin resmi olmayan sonuçlarını açıkladı.

Her gece pencereye gelen röntgenci genç kızın kabusu oldu .Kız  ne yaptı
Yerel

Her gece pencereye gelen röntgenci genç kızın kabusu oldu .Kız ne yaptı

Denizli’de hemen her gece pencereye gelen tacizci, üniversiteli genç kızın kabusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de : "Seçimleri şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı’na hazırlayacak adımların ilki olarak görüyoruz"
Yerel

Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de : "Seçimleri şehirlerimizi Türkiye Yüzyılı’na hazırlayacak adımların ilki olarak görüyoruz"

Denizli'de Vatandaşlara Hitap eden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığında yüzde 44, milletvekilliğinde yüzde 45 oranında verdiği destek için Denizlililere teşekkür etti.

Şehit olan 6 Askerden uzman Çavuş Mehmet Serinkan'ın  Denizli’de Ailesine Aci haber
Yerel

Şehit olan 6 Askerden uzman Çavuş Mehmet Serinkan'ın Denizli’de Ailesine Aci haber

Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan'ın (32) Denizli'deki ailesine şehadet haberi verildi.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde  Bin 100 metredeki göçükte hayatını kaybeden 2 madencinin cenazelerine ulaşıldı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde Bin 100 metredeki göçükte hayatını kaybeden 2 madencinin cenazelerine ulaşıldı

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde faaliyet gösteren krom madeninin bin 100 metre ilerisinde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden mühendis ve işçinin cansız bedenlerine 4 buçuk saat sonra ulaşıldı. 4 saatin ardından yaralı kurtarılan bir işçiden 30 dakika sonra iki madencinin cansız bedeni de çıkarıldı.

Denizli Acıpayam Feci kaza 1 ölü 3 yaralı
Yerel

Denizli Acıpayam Feci kaza 1 ölü 3 yaralı

Korkunç kaza Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 9 Aralık 2023 cumartesi gece meydana geldi. İki otomobilin çarpışması sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı.