Antalya / Demre

Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz

Demre Belediye Başkanlığı için Aynı isim ve Soyisimli iki kadın aday yarıştı . Yapılan 4 tur oylama sonucu Millet İttifakı'nın Adayı Gülsüm Cengiz 1 oyla kazandı.

Demre Belediye Başkanı Gülsüm  Cengiz

DEMRE BELEDİYE BAŞKANLIĞINA GÜLSÜM CENGİZ SEÇİLDİ
Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya’nın İyi Parti Antalya Milletvekili Aday Adaylığı için istifa etmesinin ardından Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Meclis, 17 Mart’tan itibaren vekaleten başkanlık görevini yürüten Gülsüm Cengiz'i bu kez asaleten başkan seçti.
Demre Belediye Başkanlığı görevinden, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçiminde İyi Parti'den Antalya Milletvekili aday adaylığı için istifa eden Okan Kocakaya'nın yerine, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 45'inci maddesi uyarınca yeni Belediye Başkanı seçilinceye kadar Belediye Başkanlığına İyi Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz Vekil bırakılmıştı.
Demre Belediyesi, yeni Belediye Başkanını seçmek için bugün saat 11.00'da Belediye Meclis Toplantı salonunda olağanüstü toplandı. Demre Belediye Meclisi'nde, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grubundan Ak Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz (Ahmet Kızı), Millet İttifakı grubundan İy Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz (Musa Kızı) başkanlığa aday gösterildi. Yasa gereği kapalı zarf usulüyle yapılan 4 tur oylamanın ardından toplantıya katılan 15 meclis üyesinin 8'inin oyunu alan İyi Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz başkan seçildi. Ak Parti Meclis Üyesi Gülsüm Cengiz ise 7 oy aldı. Ayrıca Antalya İyi Parti Milletvekili Aday Adayı olan ve Belediye Başkanlığından istifa eden Okan Kocakaya'nın yerine İsmet Şahin meclis üyesi oldu.. Ahmet Avcı 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

40 ayrı olayın şüphelisi yapılan çalışmalarla  tutuklandı
Yerel

40 ayrı olayın şüphelisi yapılan çalışmalarla tutuklandı

Antalya’da 40 ayrı hırsızlık olayının şüphelisi olarak tespit edilen M.K. ve yabancı uyruklu K.C. Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yakalandı. K.C. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Başkan Güngör turizm sektörünü ele aldı
Yerel

Başkan Güngör turizm sektörünü ele aldı

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, 2023 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak “2024 yılında iyi bir turizm sezonu bekliyoruz.

Antalya'da inşaat işçisi 21 metreden düşerek hayatını kaybetti
Yerel

Antalya'da inşaat işçisi 21 metreden düşerek hayatını kaybetti

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bir otelin çatısında çalışırken 21 metreden aşağıya düşen 26 yaşındaki inşaat işçisi Harun Çetin, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Dolu ve Sağanak Alanya'yı Vurdu: Turizm Çarşısı Sular Altında
Yerel

Dolu ve Sağanak Alanya'yı Vurdu: Turizm Çarşısı Sular Altında

Şehir merkezinde bulunan turizm çarşısını rögarların taşması sonucu su bastı.

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’na rekor başvuru yapıldı
Yerel

Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’na rekor başvuru yapıldı

1923 Zeybek projesiyle Türkiye’de ses getiren Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, kadrosunu yeni üyeleriyle güçlendiriyor.

ASAT, Serik’te içme suyu hattı imalatı yapılıyor
Yerel

ASAT, Serik’te içme suyu hattı imalatı yapılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından Serik ilçesine içme suyu sağlayacak 7 bin 500 metrelik yeni hattın imalatı yapılıyor.