Darıca Belediyesi, Darıca Anadolu Kültür Derneği ve Cemevi’nde yenileme çalışması gerçekleştiriyor.
Darıca Belediyesi, Darıca Anadolu Kültür Derneği ve Cemevi’nde çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da yapılan çalışmaları inceleyerek, son durum hakkında bilgiler aldı. Bıyık, ayrım gözetmeksizin herkese eşit hizmet anlayışıyla hareket ettiklerini belirterek, "Burada kamulaştırma problemi vardı. Sayın İçişleri Bakanımız ve Valimizin talimatları ile kamulaştırma işlemlerini hallettik. Sonrasında burasıyla ilgili bir çalışma başlattık. Cemevi dedemizle ve cemevi yönetimiyle sürekli istişare halinde olarak neler yapılması gerektiğini konuştuk. Ekiplerimiz çevre düzenlemesi gerçekleştirdi. Biz de yapılan çalışmaları inceledik. Güzel de bir çalışma oldu. Çevre düzenlemesinin ardından bir yandan da malum cemevimiz yıllardır atıl vaziyette, eksikleri bulunan ve ibadet yapılamayacak noktada olan bir yapıdaydı. Orası ile ilgili ihale çalışmaları devam ediyor. Darıca’da yaşayan her vatandaşlarımızla aynı yolun yolcularıyız" dedi.
Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Belediye olarak uygun konumda ve büyüklükteki bir arsayı satın alıp hem Karatepe Cemevi’ni hem de derneği orada yaşatmak adına bir çalışma içerisindeyiz"dedi.
Muharrem ayı dolayısıyla Pir Sultan Abdal Cemevinde düzenlenen oruç açma yemeğine katıldı. Devamı haberimizde...
21 ,23 ,23 Haziran 2024 günlerinde düzenlenen Yağlı pehlivan güreşlerinde finalde Yusuf Can Zeybek'i yenen Ali Gürbüz başpehlivan oldu.
TEM Otoyolu Kocaeli geçişinde düzensiz göçmen taşıyan araç, polisin "dur" ihtarına uymayarak kaçtı.
Kocaeli D-100 Karayolu’nda seyir halindeki araçtan yola dökülen molozları temizlemek için olay yerine karayolları ve belediyeye ait iş makinesi sevk edildi. Temizlik çalışmalarının yapıldığı esnada 5 araç zincirleme trafik kazasına karıştı. Kazada 5 kişi yaralanırken, 1 kişi ise hayatını kaybetti.
Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağladı.