20 ülkeden 60 tekerlekli sandalye tenisçisi, 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için 2. kez Corendon Sports Open’da mücadele etti.
Corendon Airlines’in isim sponsorluğunda bu yıl ikinci kez Gençlik ve Spor Bayramı’nda düzenlenen turnuva sona erdi.Dünyanın dört bir yanından gelerek Antalya’da buluşan tenisçiler, bir kez daha sporda engel tanımadı.
Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) ve Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun destekleriyle düzenlenen Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası’nda tenisçilerin mücadelesi heyecan dolu anlara sahne olurken merakla beklenen sonuçlar ise belli oldu.
Tenis severlerin uğrak noktası haline gelen Megasaray Tennis Academy’de gerçekleşen turnuvada 20 ülkeden 60 tekerlekli sandalye tenisçisi 2024 Paris Paralimpik Oyunları’na puan toplamak için ve para ödülü için kıyasıya mücadele etti. Junior, Kadınlar ve Erkekler kategorilerinde karşılaşan sporcular, izleyenlere tenis ziyafeti sundu.
Turnuvada Erkekler kategorisi şampiyonu Iraklı Hussein Hel olurken, dünya 33 numarası Fransız Nicolas Carrier turnuvayı ikinci sırada tamamladı. Kadınlar kategorisinde ise ilk sırayı İsviçreli Nalani Boub aldı. Rus tenisçi Ludmilla Bubnova, Nalani’nin ardından turnuvada kadınlar kategorisi ikincisi oldu. Junior kategorisinde genç yetenek İtalyan Francesco Fellici , yakaladığı başarıyı sürdürerek birinci olurken Avusturyalı Maximillian Taucher ikinci oldu. 2024 Paris Paralimpik Oyunları için oldukça kritik önem taşıyan turnuvada Türk sporcular Emirhan Toper ve Yunus Emre Aslan’dan oluşan takım ise Erkekler Çiftler kategorisinde ikinci oldu.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Antalya'da Kemer'de yaşanan kazada, ATSO Başkanı Ali Bahar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Başkan Bahar'ın ölümü, Antalya'yı yasa boğdu.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Organize Sanayi bölgesi Başkanı Ali Bahar tekne kazasında hayatını kaybetti. Ali Bahar cenazesi ne zaman ve nereden defin edilecektir. Detaylar
Burdur Antalya karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı. Detaylar haberimizde...
AK Parti Elmalı İlçe Başkanı Yunus Emre Coşkun, Elmalı-Korkuteli yol yapım çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini ve projeye katkıda bulunanlara teşekkür etti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin iki başpehlivanı Yusuf Can Zeybek ve Mustafa Taş finalde güreşti. Kıran kırana geçen müsabakanın ardından rakibi Mustafa Taş’ı eleyen Yusuf Can Zeybek Kırkpınar’ın yeni başpehlivanı oldu. Yusuf Can Zeybek’e altın kemeri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz takarken, kupasını CHP Genel Başkanı Özgür Özel verdi. 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Edirne Sarayiçi Er Meydanı'nda yapıldı.