Antalya / Muratpaşa

CHP  Muratpaşa Belediye Başkan adayı Ümit Uysal oldu

Antalya'nın en büyük iki ilçesinden biri olan Muratpaşa Belediye Başkan Adaylığına Ümit Uysal gösterildi. Mevcut Başkan Uysal, iki dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. 

CHP  Muratpaşa Belediye Başkan adayı Ümit Uysal oldu

 CHP  Muratpaşa Belediye Başkan adayı Ümit Uysa oldu

CHP Genel Merkezi'nde bugün saat 15.00'te başlayan MYK toplantısı az önce sona erdi. Parti Meclisi'ne (PM)'ye sunulacak ilçe belediye başkan adayları netleşti. Antalya'nın en büyük iki ilçesinden biri olan Muratpaşa Belediye Başkan Adaylığına Ümit Uysal gösterildi. Mevcut Başkan Uysal, iki dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Öte yandan İzmir Çiğli'de değişiklik yapıldı. Onur Emrah Yıldırım, Çiğli Belediye Belediye Başkan adayı olarak PM'ye sunuldu.

CHP'de MYK toplantısı bitti! Ümit Uysal, Muratpaşa Belediye Başkan adayı olduCHP Genel Merkezi'nde bugün saat 15.00'te başlayan MYK toplantısı az önce sona erdi. Parti Meclisi'ne (PM)'ye sunulacak ilçe belediye başkan adayları netleşti. Antalya'nın en büyük iki ilçesinden biri olan Muratpaşa Belediye Başkan Adaylığına Ümit Uysal gösterildi. Mevcut Başkan Uysal, iki dönemdir Muratpaşa Belediye Başkanlığı görevini yürütüyor. Öte yandan İzmir Çiğli'de değişiklik yapıldı. Onur Emrah Yıldırım, Çiğli Belediye Belediye Başkan adayı olarak PM'ye sunuldu.

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) yerel seçim gündemiyle parti genel merkezinde toplandı.  Toplantıda, henüz açıklanmayan ilçe belediye başkan adaylıkları masaya yatırıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına da aday adayı olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tekrar Muratpaşa Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Az önce sona eren MYK toplantısında hazırlanan liste Parti Meclisi (PM)'ne sunulacak. Geçtiğimiz günlerde Çiğli İlçe Belediye Başkan adayı yapılan Uygar Yıldırım'ın adaylığı gelen tepkiler üzerine geri çekildi. Çiğli'nin yeni belediye başkan adayı olarak Onur Emrah Yıldırım isminin PM'ye sunulması kararlaştırıldı.

MYK TOPLANDI: İSTANBUL, ANKARA VE BURSA HAFTAYA KALDI 

Bugün saat 15’te başlayan toplantıda şu ana kadar belirlenmeyen ilçe belediye adaylıkları masaya yatırıldı. Bu kapsam bazı seçim bölgelerinin adaylarının PM’ye sunulması karar verildi. İstanbul’da Kadıköy ile Avcılar gibi ilçelerin de aralarında bulunduğu ve açıklanmayan ilçe belediye başkan adayların perşembe günü yapılması beklenen MYK’ya kaldığı öğrenildi. Aynı şekilde Bursa Nilüfer ve Ankara Çankaya adaylıkları da haftaya yapılacak MYK’ya kaldı.

ÜMİT UYSAL MYK'DAN GEÇTİ ONAY PARTİ MECLİSİ'NDE 

Bugünkü MYK’dan çıkan isimler daha sonra sunulacak Parti Meclisi (PM) toplantısında oylanacak. Sonucu merakla beklenen MYK toplantısında Antalya Muratpaşa Belediye Başkan adayı da netleşti. İki dönemdir belediye başkanlığı görevinde bulunan Ümit Uysal'ın yeniden Muratpaşa Belediye Başkan adayı yapılmasına karar verildi. Uysal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu da yapmıştı. 

MYK’dan geçen ve PM’ye sevk edilen  adaylar ile ilçe seçim bölgeleri şöyle:Bodrum: Tamer MandalinciMenteşe: Gonca KöksalMarmaris: Acar ÜnlüMuratpaşa: Ümit Uysalİskenderun: Mehmet DuduoğluHatay-Defne: Halil İbrahim ÖzgünİZMİR ÇİĞLİ ADAYINDA GERİ ADIM ATILDI 

Geçen hafta İzmir ve ilçe adaylarının açıklandığı PM toplantısında Çiğli Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Uygar Yıldırım’ın adaylığı gelen tepkiler üzerine bugün bir kez daha MYK gündemine girdi.  Yeni bir aday kararı çıkan MYK’da Çiğli adayı olarak  Onur Emrah Yıldız’ın PM’ye sunulmasına karar verildi. 

Antalya Körfez 

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin Görevden alındı
Yerel

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin Görevden alındı

Antalya Muratpaşa CHP'de Önder Kurnaz krizi ilçe başkanını yedi! Hasan Şahin görevden alındı

Ümit Uysal Başkanlığında CHP Muratpaşa listesi belli oldu. İşte  o liste.
Yerel

Ümit Uysal Başkanlığında CHP Muratpaşa listesi belli oldu. İşte o liste.

Günlerdir Konuşulan Tartışılan merakla beklenen Ümit Uysal Başkanlığında Antalya Muratpaşa CHP Belediye meclis üyelerinin listesi yayınlandı

Antalya Muratpaşa  CHP Belediye Başkan  Adayı  Başkan Ümit Uysal'dan ilk açıklama
Yerel

Antalya Muratpaşa CHP Belediye Başkan Adayı Başkan Ümit Uysal'dan ilk açıklama

31 mart 2024 pazar günü yapılacak olan Yerel Seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Adaylığına Başkan Ümit Uysal gösterdi.

BBP  Serik Belediye Başkan adayı  Mevcut Başkan Enver  Aputkan oldu
Yerel

BBP Serik Belediye Başkan adayı Mevcut Başkan Enver Aputkan oldu

Bir süre önce AK Partiden istifa eden ve Bağımsız olarak Serik Belediye Başkanlığı görevini yürüten Enver Aputkan, aldığı kararla Büyük Birlik partisi (BBP) nden belediye başkan adayı oldu.

BBP  Antalya İbradı Belediye Başkan Adayı Yusuf Doğaroğlu  İlçe Seçim de
Yerel

BBP Antalya İbradı Belediye Başkan Adayı Yusuf Doğaroğlu İlçe Seçim de

Büyük Birlik Partisi Antalya İbradı Belediye Başkan Adayı İbradı Haber Yusuf Doğaroğlu Çalışmalara İlçe seçim kululundan başladı.

Antalya Serik CHP  Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu
Yerel

Antalya Serik CHP Belediye Meclis Üyeleri Belli Oldu

CHP'nin Serik belediye başkan adayı Serik Devlet Hastanesi'nde 12 yıl başhekim yardımcılığı yapan genel cerrah Uzm. Dr. Kadir Kumbul Başkanlığında Serik Belediye Meclis üyeleri nin listesi