Antalya Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Ayında dayanışmayı artırıyor. Ramazan’ın 3. gününde de Büyükşehir ekipleri Kepez Aydoğmuş Mahallesi’nde iftar öncesi vatandaşlara sıcak yemek ikram etti. Alanya’da kurulan iftar çadırı da vatandaşlardan yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, paylaşmanın ve dayanışmanın önemini vurgulayarak Ramazan ayında kent merkezindeki mahallelerde iftar yemeği dağıtımını sürdürüyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Mobil Aşevi, Kepez İlçesi Aydoğmuş Mahallesi’nde iftar öncesi gerçekleştirilen yemek dağıtımında, 1500 kişiye dört çeşit yemek ikram edildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Mobil Aşevi, Ramazan Ayı boyunca farklı mahallelerde iftar öncesi yemek dağıtımlarına devam edecek.
Ramazan ayı nedeniyle ilçelerde de iftar yemeği ikramında bulunan Büyükşehir Belediyesi iftar çadırları da yoğun ilgi görüyor. Büyükşehir Belediyesi, Alanya Nüfus Müdürlüğü karşısındaki Hacımemişler Camii önündeki alanda her akşam vatandaşlara sıcak yemek ikramı yapılıyor. Ramazan’ın ilk üç günü Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofrasından binlerce vatandaş yararlandı. İftar sofrası Ramazan ayı boyunca tüm vatandaşlara açık olacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Sapadere İpek Evi Üretim Merkezi’nde ipek böceği yetiştiriciliğine başlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakçi kuruluşu EKDAĞ'ın yeni yönetimi belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Manavoğlu, Genel Müdür ise Ahmet Aydın olarak atandı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Altınkale, Bahçeyaka, Yeniköy ve Çıplaklı Mahallelerini kapsayan yaklaşık 350 milyon TL’lik kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Dereköy Mahallesi’nde 1443 metrekare alan üzerinde 561 metrekare kapalı alana sahip olacak çok amaçlı salon inşa ediyor. Yaklaşık 17 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile tamamlanacak olan çok amaçlı salonun içerisinde mutfak, hazırlık odası ve tuvaletler de bulunacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın Karaman sınırında bulunan yayla yolundaki tehlikeli bölümleri yeni bir yol açarak güvenli hale getirdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyor.