Burdur Valisi Türker Öksüz, programı kapsamında Süt Üreticileri Birliği ve Burdur Güçbirliği'ne ziyarette bulundu.
Burdur'un tüm kesimleri ile bir araya gelmeye devam eden Vali Öksüz, ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor.
Bu kapsamda Burdur Süt Üreticileri Birliğine ziyarette bulunan Vali Öksüz, Birlik Başkanı Zeki Tanrıöver ve yönetimi ile bir süre görüşerek birlik olarak yürüttükleri çalışmalar ve süt piyasası hakkında bilgiler aldı.
Gerçekleşen görüşmede İlimiz tarım ve hayvancılığı ile süt üretimi konuları ele alınarak karşılıklı görüş alışverişi ve değerlendirmede bulunuldu.
Vali Öksüz daha sonra Burdur Güçbirliği Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Aksöz'e ziyarette bulundu.
İlimiz tarım ve hayvancılık potansiyelinin görüşüldüğü ziyarette, iş insanı Aksöz tarafından Burdur Güçbirliği olarak uzun yıllardır faaliyet gösterdikleri et sektörü ve çalışmaları hakkında Vali Öksüz'e bilgi verildi.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.