Burdur / Tefenni

Burdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'den

Burdur'un Tefenni ilçesinde yıllardır beklenen doğalgaz için geri sayımın başladığını Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz duyurdu.

Burdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'den

Burdur'un Tefenni ilçesinde yıllardır beklenen doğalgaz için geri sayımın başladığını Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz duyurdu.

Doğalgaz dağıtım şirketi TOROSGAZ bugün itibariyle Tefenni'de dağıtım borularının sevkiyatına başladı ve ilk TIR borular ilçeye boşaltıldı. Diğer taraftan da dağıtım istasyonunun yapılacağı arazide Tefenni Belediyesi tarafından beton ve kalıp çalışmaları başlatıldı.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ''sizlere nihai müjdeyi vermeyi Rabbim bugüne nasip etti'' diyerek bir paylaşımda bulundu.

Doğalgazın Tefenni'ye gelişi için geri sayımın başladığını müjdeleyen Başkan Ümit Alagöz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda İlçemize Doğalgazın geleceğini müjdelemiştik. Dağıtım şirketi TOROSGAZ bugün itibariyle İlçemize dağıtım borularının sevkiyatına başlamış ve ilk TIR borular İlçemize boşaltılmıştır. Diğer taraftan da dağıtım istasyonunun yapılacağı arazide Belediyemiz tarafından beton ve kalıp çalışmaları başlatılmıştır.

Lakin değerli hemşerilerimin özellikle bilmesi gereken bir kaç husus bulunmaktadır!
Duyumlarımıza göre bazı vatandaşlarımızın projesiz bir şekilde tesisat döşemek için çeşitli firmalarla anlaşma yaptıkları öğrendik.
Mağduriyet yaşamamanız ve döşenen tesisatın söktürtülmemesi için TOROSGAZ tarafından tarafımıza bildirilen aşağıdaki hususlara mutlaka riayet etmeniz gerekmektedir.
“Doğal Gaz Kullanımına Dair İşlemler;
1- Torosgaz tarafından doğal gaz servis kutusunun montajının yapılması,
2- Torosgaz ile Abone arasında Abonelik Bağlantı Anlaşmasının imzalanması (www. torosgaz. com. tr
internet adresinden veya Torosgaz apk uygulamasından mesafeli sözleşme imzalanması),
3- Sertifikalı firma ile Abonenin doğal gaz tesisatlarının yapımı konusunda anlaşması (Güncel sertifikalı firma listemize www. torosgaz. com. tr adresinden ulaşılabilir),
4- Sertifikalı firma tarafından Torosgaz ’a doğal gaz tesisat projesinin gönderilmesi ve onaylanması,
5- Sertifikalı firma tarafından doğal gaz tesisatının projeye uygun olarak yapılması,
6- Abone tarafından Torosgaz ile Doğal Gaz Kullanım Sözleşmesinin imzalanması (www. torosgaz. com. tr internet sitesinden Torosgaz apk uygulamasından veya e-devlet üzerinden mesafeli sözleşme imzalanması),
7- Sertifikalı firma tarafından doğal gaz tesisatlarının kontrolü için Torosgaz ’dan randevu talep edilmesi,
8- Tesisatların kontrolü ve gaz açım işlemlerinin gerçekleştirilmesi
Önemli Not: Anlaşma yaptığınız firmaların sertifikalı firma olup olmadığını mutlaka www. torosgaz. com. tr internet sitesinden kontrol ediniz.
Doğal gaz projeniz onaylanmadan iç tesisatınızı yaptırmayınız. Bu durum mevzuata aykırı olduğundan tesisatınızın sökülmesi sizi maddi manevi zarara uğratabilir.
Kıymetli hemşerilerim;
Bu yıl sonuna kadar hangi mahalle ve mevkilerde doğalgaz hattı olacağını önümüzde ki günlerde paylaşacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle sizlere vermiş olduğum bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyor, Doğalgazın İlçemize ve İlçe Halkımıza hayırlar getirmesini diliyor, Doğalgazın İlçemize kazandırılması hususunda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye, MHP Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli Beyefendiye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez Beyefendiye, Burdur Milletvekilimiz Sayın Bayram Özçelik Beyefendiye, MHP Burdur İl Başkanımız Sayın Gültekin Oktay Beyefendiye, TOROSGAZ Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman Erdemci Beyefendiye ve Torosgaz Genel Müdürü Sayın Abdurrahman ATABEY Beyefendiye Şahsım ve İlçe Halkım adına teşekkürlerimi bir borç bilirim. Saygılarımla."

Burdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'denBurdur Tefenni'ye müjde Başkan Ümit Alagöz'den

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Tefenni'de Doğalgaz Altyapı Çalışmaları Başladı: Su Kesintilerine Dikkat
Yerel

Tefenni'de Doğalgaz Altyapı Çalışmaları Başladı: Su Kesintilerine Dikkat

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, doğalgaz alt yapı kazı ve döşeme çalışmalarının ilerlediğini duyurdu.

Burdur'da 6 ilçenin başkanları doğalgaz için buluştu
Yerel

Burdur'da 6 ilçenin başkanları doğalgaz için buluştu

Burdur'un Karamanlı, Tefenni, Çavdır, Yeşilova, Altınyayla, ve Kemer ilçeleri doğalgaz çalışmalarını görüşmek üzere toplandı.

Burdur Karamanlı'da doğalgaz inşaatı başladı
Yerel

Burdur Karamanlı'da doğalgaz inşaatı başladı

Burdur'un Karamanlı ilçesinde vatandaşların en büyük beklentisi olan doğalgaz inşaatı başladı. İnşaatın başladığını Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu duyurdu.

Karamanlı'da doğalgaz şebekeleri hangi mahallelere yapılacak ?
Yerel

Karamanlı'da doğalgaz şebekeleri hangi mahallelere yapılacak ?

Burdur'un Karamanlı ilçesinde başlayan doğalgaz çalışmaları ile ilgili Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, açıklamada bulundu.

Karamanlı'da doğalgaz istasyonu yapımı başladı
Yerel

Karamanlı'da doğalgaz istasyonu yapımı başladı

Burdur'un Karamanlı ilçesinde Doğalgaz (CNG) istasyonu yapımına başlandı. İşte detaylar...

Burdur'da kepçe doğalgaz borusunu patlattı
Yerel

Burdur'da kepçe doğalgaz borusunu patlattı

Burdur’da kazı çalışması yapan kepçe, doğal gaz borusunu kırdı. Cadde üzerindeki işletmeler boşaltıldı.