Burdur

Burdur Salda Gölü için önemli girişim

Burdur Valisi Türker Öksüz, Türkiye'nin ve dünyanın önemli doğal miraslarından biri olan Salda Gölü'nün tanıtımına yönelik Filli Boya ile iş birliği başlattı. Salda Gölü'nün eşsiz turkuaz rengi, Filli Boya'nın renk paletine 'Salda Gölü Turkuazı' olarak eklenerek turizme katkıda bulunması hedefleniyor.

Burdur Salda Gölü için önemli girişim

VALİ ÖKSÜZ'DEN SALDA GÖLÜ TANITIMINA YENİ BOYUT

VALİ ÖKSÜZ MEKTUPLA TALEPTE BULUNDU, "SALDA GÖLÜ TURKUAZI" RENGİ FİLLİ BOYA GRUBUNDA YER ALMAYA HAZIRLANIYOR

Burdur Valisi Türker Öksüz, sadece İlimizin değil Ülkemizin ve Dünyanın en önemli doğal miraslarından biri olan Salda Gölü'nün tanıtımına yönelik önemli bir girişime imza attı.

Türkiye'nin Maldivleri olarak anılan Salda Gölü'nün, Dünya çapında ki bilinirliğinin daha da artarak sadece İlimiz değil Ülkemiz turizmine katkıda bulunması için Filli Boya Genel Müdürü Tayfun Küçükoğlu'na hitaben bir mektup kaleme alan Vali Öksüz, Salda Gölü'nün eşsiz turkuaz renginin Filli Boya'nın renk paleti içerisinde yer alması için girişimde bulundu.

Bu girişime kayıtsız kalmayan Filli Boya Genel Müdürü Küçükoğlu Vali Öksüz'e hitaben yazdığı cevabi yazıda;

"Mektubunuzu aldığımda çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim. Ülkemizin bu kıymetli doğal mirasını tanıtmak için bize de katkı yolu açtığınız, Salda Gölü'nü düşünürken onu bizimle bütünleştirdiğiniz için müteşekkirim. Paylaşmak isterim ki, hemen harekete geçerek "Salda Gölü Turkuazı" rengini boya grubunda tescil ettirmek için gerekli kurumlara başvurumuzu gerçekleştirdik. Bu kıymetli adıma vesileniz sebebi ile teşekkürlerimi iletiyorum..." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, sadece ülkemiz değil Uluslararası bir marka olan Filli Boya'nın renk paleti içerisinde yer alacak "Salda Gölü Turkuazı" renginin daha geniş bir çevrede, hayatımızın her alanında bizlere ilham verecek olmasından büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Öksüz, hassasiyetleri dolayısıyla Genel Müdür Küçükoğlu'nun şahsında Betek Boya ailesinin tüm yönetici ve çalışanlarına Burdurlular adına teşekkür etti. Salda Gölü'müzün tanıtımı ve İlimiz için hayırlı olmasını diledi.

Burdur Salda Gölü için önemli girişimBurdur Salda Gölü için önemli girişimBurdur Salda Gölü için önemli girişimBurdur Salda Gölü için önemli girişim

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Kuraklık Göller Yöresini Vuruyor! Burdur'un Gölleri Susuz Kalıyor
Yerel

Kuraklık Göller Yöresini Vuruyor! Burdur'un Gölleri Susuz Kalıyor

Burdur Gölü, son 30 yılda kapasitesinin %30'unu kaybetmiş durumda. Bu durum, gölün seviyesinin önemli ölçüde düşmesine ve birçok olumsuz sonuca yol açıyor. Detaylar, video ve fotoğraflar haberimizde...

Yeşilova Salda Merkezi Kar Yağışı Bekliyor
Yaşam

Yeşilova Salda Merkezi Kar Yağışı Bekliyor

Yeşil, beyaz ve mavinin iç içe olduğu eşsiz manzaralar eşliğinde kayak severleri ağırlamaya hazırlanan, Kış Turizminin bölgedeki adreslerinden Salda Kayak Merkezi’nde sezon açılması dört gözle bekleniyor.

Burdur Salda Lavanta Tepesi Uygulama Oteli, turizme katkı sağlıyor
Yerel

Burdur Salda Lavanta Tepesi Uygulama Oteli, turizme katkı sağlıyor

Burdur Valiliği tarafından hizmete sunulan Salda Lavanta Tepesi Uygulama Oteli, bölge turizmine konaklama alanında hizmet verirken ayrıca öğrencilere uygulamalı eğitim alma imkanı sağlıyor.

Burdur Salda Gölü'nde bisiklet turu için yeni rota
Yerel

Burdur Salda Gölü'nde bisiklet turu için yeni rota

Salda Gölü'nün eşsiz manzarasında bisiklet sürmek isteyenler için yeni bir rota açıldı. 7 kilometrelik bisiklet yolu, bisiklet severlere keyifli bir deneyim sunuyor.

Burdur Valisi Türker Öksüz, Salda Gölü ve Çevresini İnceledi
Yerel

Burdur Valisi Türker Öksüz, Salda Gölü ve Çevresini İnceledi

Vali Öksüz, Salda Gölü ve çevresinde inceleme yaptı. Eşsiz turkuaz rengi, beyaz kumsallarıyla ünlü bu doğal güzellikleri koruma amaçlı ziyaret etti.

Salda Gölü'nde Boğulma Tehlikesi: Vatandaşlar 3 Kişiyi Kurtardı
Yerel

Salda Gölü'nde Boğulma Tehlikesi: Vatandaşlar 3 Kişiyi Kurtardı

Burdur'un Yeşilova ilçesinde bulunan ünlü Salda Gölü'nde meydana gelen boğulma tehlikesi olayı. Detaylar haberimizde...