Burdur Maküspor Bölgesel Amatör Lig (BAL) 8. Grup müsabakasında kendi evinde Ereğlispor ile karşı karşıya geldi. Burdur MAKÜSpor 2-1 galip gelerek 3 puanı hanesine yazdırdı.
26.03.2023 Pazar Günü saat 15:00’da Burdur Maküspor, Konya Ereğlispor’u kendi evinde ağırladı. Gazi Atatürk Stadyumunda oynan maçı Oğuzhan Yılmaz, Torun Caner Çakmak, Kerim Kaner Matyar ve Güney Güneylioğlu dörtlüsü yönetti.
Maçın başlama düdüğünden sonra, 21.dakikada sessizliği Ereğlispor bozarak ilk golü attı. İlk yarı sonucu sahadan 1-0 ayrılan Maküspor, maçın 2. Yarısı 90+3 de Erkan Sütçü’nün attığı gol sonrası peşinden 2 dakika sonra Ahmet Burak Gömücü’nün attığı kafa golü ile taraftarları inanılmaz bir sevince boğdular.
Maküspor kendi evinde oynadığı karşılaşmada 2-1 mağlup ederek sahadan mutlu ayrıldı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Futbol Takımının da yer aldığı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Salon Futbolu Bölgesel Lig Müsabakaları fikstürü gerçekleştirilen kura çekimiyle belirlendi.
Bölgesel Amatör Lig 5’inci grupta mücadele eden Burdur Maküspor ligin ilk yarısının son maçını kazanıp devre arasına galibiyetle girmek istiyor.
Burdur MAKÜ Spor Keçiborlu Spor ile karşı karşıya geldi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, zorlu maçta Burdur MAKÜ Spor'u yalnız bırakmadı.
Burdur'un temsilcisi MAKÜ Spor, Bölgesel Amatör Lig'de 9. haftada Yatağan Spor ile kritik bir maça çıkıyor. Detaylar ve heyecan 10 Aralık 2023 Pazar günü saat 14.00’da Gazi Atatürk Stadyumu’nda
Ziraat Türkiye Kupası 2.tur karşılaşmasında Burdur Maküspor, İzmir'de Altınordu'yu 1-0 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.