Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı
Başkan Ercengiz şu şekilde:
Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını kutlamanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir. Bu nedenle kurtuluş günlerimiz; tarihe ışık tutması, geleceğimize yön vermesi açısından son derece önemlidir.
Burdur halkı ortaya koydukları destansı mücadele örneğiyle, topraklarımızı savunmuş, tarihimize şanlı bir direniş sayfası eklemişlerdir. Bu mücadele zaferle sonuçlanmış, atalarımız bizlere bağımsız ve hür bir vatan bırakmışlardır.
Atalarımızın büyük zorluklarla düşman işgalinden kurtardıkları memleketimizin emanetçileriyiz. Bu emaneti gelecek kuşaklara en iyi şekilde bırakmak da en önemli görevimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle, Burdur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yılını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu vatan için canını veren tüm şehitlerimizi ve gazilik mertebesine erişmiş olanları rahmetle ve minnetle anıyor, Burdur halkına sevgi ve saygılar sunuyorum.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Burdur'da 16 Temmuz 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..
Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.