Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, deprem bölgesinde üstün gayret ve çalışmalar yapan Burdur 112 ve UMKE ekibi ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Sağlık Bakanı Prof. Dr. Fahrettin Koca, Samandağ programı kapsamında deprem bölgesindeki çalışmaları inceledi.
Bakan Koca, burada görev yapan Burdur 112 ve UMKE ekipleri ile görüşerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Burdur 112 ve UMKE Ekiplerinin üstün gayretlerinden dolayı teşekkür eden Bakan Koca, sağlık çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Bakan Koca ile çekilen hatıra fotoğrafını paylaşan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca’nın deprem bölgesindeki incelemeleri devam etmektedir. Sayın bakanımız Hatay Samandağ'da görev yapan arkadaşlarımızın bulunduğu sağlık tesislerinde de ziyarette bulunmuş olup Burdur İl Sağlık Müdürlüğü personelimizi üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tebrik etmiştir. Sayın bakanımızın teveccühü bizleri ziyadesiyle onurlandırmıştır” denildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Hizmetleri başkanlıklarında değişiklikler yapıldı. Yeni başkanların görevlerinde başarılar diliyoruz.
Burdur Devlet Hastanesi Diyetisyeni Fatma Çelik tarafından bilgiler verildi. Ayrıca günümüzde sık sık karşılaştığımız Depresyon hakkında Burdur Devlet Hastanesi Psikolog Burak Üstün tarafından Depresyonla Baş Etme hakkında bilgilendirme yapıldı.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Altınyayla ve Çeltikçi ilçelerinde hizmet veren Toplum Sağlığı Merkezlerinin, Sağlık Bakanlığı tarafından Entegre Sağlık Hizmeti Sunan Merkez kapsamına alındığı ve 1 Kasım 2023 tarihi itibariyle 24 saat sağlık hizmeti vermeye başlayacağı belirtildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, hastanelerin laboratuvar hizmetlerinde gereksiz test istemlerini önlemek ve kaliteyi artırmak için çalışıyor.
Burdur'un Gölhisar İlçesi'nde bulunan Gölhisar Evciler Sağlık Evi, Burdur İl Sağlık Müdürlüğü personellerinin özverili çalışmalarıyla bakım ve onarım sürecinden geçti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi ve Burdur İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde uzman personeller tarafından 30 Mayıs tarihinde “UMKE ve Ambulans İçi Araç Tanıtımı” eğitimi düzenlendi.