Burdur'da yaşayan Osmaniyeliler, 21 Ocak 2024 tarihinde Vali Yardımcısı Sayın Yunus Emre AKPINAR başkanlığında bir araya geldi.
Buluşmaya, Vali Yardımcısı Sayın Yasin ÖZCAN, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Sayın Yunus Emre AKALIN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Salim OĞUZ, önceki dönem İl Sağlık Müdürü Sayın Sırrı ŞENBAYRAM, Türk Kızılay Şube Başkanı Sayın Murat KUŞ, İl Emniyet Müdürü Sayın Ümit BİTİRİK ve Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Sayın Kamil ÖZCAN gibi önemli isimler katıldı.
Buluşmada Osmaniyeli hemşehriler, birbirleriyle tanışarak sohbet etme fırsatı buldu. Bu buluşmanın bir başlangıç olduğunu belirten katılımcılar, ilerleyen dönemlerde daha büyük bir aile olacaklarını ifade ettiler. Hemşehriler, gelecek buluşmalarda Osmaniye'nin kültürel ve yöresel değerlerini tanıtmayı planlıyorlar.
Burdur Bucak'ta trafik kazası meydana geldi. Burdur'un Bucak ilçesinde otomobil ile çarpışan hafif ticari aracın köprüde asılı kalması sonucu itfaiye tarafından kurtarılan 3 yaralı hastaneye kaldırıldı.
Burdur, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle Türkiye'nin keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerinden biridir. Devamı haberimizde...
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, R.K. ve O.Ç. isimli şahıslara yönelik operasyonda 10 bin boş makaron, 5 kg kıyılmış tütün ve 88 elektronik sigara ele geçirdi. Adli işlem başlatıldı.
Resmi Gazete'de yayımlanan kararnameyle Burdur'da 3 kaymakam ve 2 vali yardımcısının görev yeri değişti. Detaylar burada...
Burdur'un Bucak ilçesinde su kuyusuna düşen yavru kedi ekipler tarafından kurtarıldı. Detaylar burada...
Burdur'un Bucak ilçesinde oğlunu ailesi yardımıyla kaçırdığı iddia edilen kadın tutuklanarak, ceza evine gönderildi.