AK Parti ve MHP Burdur il başkanları, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ortak bir açıklama yaparak Cumhur İttifakı'nın güçlenerek devam edeceğini belirtti. Detaylar haberimizde.
AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı ve MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, yaptıkları ortak açıklamada 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin olarak şu ifadeleri kullandılar:
Ülkemizin zorlu dönemlerinde devletimizin bekasını korumak adına ortaya konan Cumhur İttifakı ruhu, 31 Mart'ta gerçekleşecek mahalli idareler genel seçimlerinde daha da güçlenerek devam edecektir. Bu birlik ve dayanışma anlayışı, kadim şehrimiz Burdur'da da aynı azim ve kararlılıkla sürdürülecektir.
AK Parti Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Şimşek'in, Cumhur İttifakı çatısı altında yer alacak olması, kader birliği yaptığımız bu örnek dayanışmanın somuttaki en güzel ifadesidir. Bu vesileyle, Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi'nin Burdur teşkilatları olarak, şahsi siyasi çıkarların ötesinde sadece "Burdur'un geleceği" için tam bir uyum içinde çalışacağımızı bir kez daha vurgularız.
Burdur Cumhur İttifakı olarak, birbirimize duyduğumuz güvenle ve ortak hedefler doğrultusunda, şehrimizin daha aydınlık yarınlara ulaşması için kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz. Burdur'un geleceği için birlikte çalışarak elde edeceğimiz başarılar, aslen Burdur’un ortak aklının ve sağ duyusunun da bir başarısı olacaktır.
GENELDEN YERELE BİRLİK, ÜLKEDE YÖNETİMDE DİRLİK düsturuyla, birliğin gücüyle Burdurumuzu GERÇEK BELEDİYECİLİKLE buluşturmak için var gücümüzle çalışacağız."
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.