Burdur

Burdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştay

Burdur'da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenlenen çalıştayda, aile odaklı sosyal hizmet modelinin güçlendirilmesi için değerlendirmeler yapıldı.

Burdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştay

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aile odaklı sosyal hizmet modelini güçlendirmek adına 81 ilde Aile Çalıştay’ı düzenlendi. Burdur’da düzenlenen çalıştayda ise farklı kurum ve kuruluşlarda çalışan personeller ile aile üzerine değerlendirmeler yapıldı

Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde düzenlenen Aile Çalıştay’ında farklı konu başlıkları altında ailenin güçlendirilmesine yönelik konuşmalar ve sunumlar gerçekleşti.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mukaddes Kılınç ev sahipliği yaptığı çalıştayda sosyal sorunların tespiti, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve sosyal refahın artırılmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunmak amacıyla aile, eşitlik ve adalet, sosyal kalkınma ve refah, hayat boyu gelişim ve öğrenme, çevre ve iklim, teknoloji ve dijitalleşme ve aile odaklı sosyal hizmetler gibi konu başlıkları ele alındı.

Aile Çalıştay’ına ev sahipliği yapan Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mukaddes Kılınç; “Bu çalıştay Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş hanımefendinin talimatlarıyla 81 ilde gerçekleştirilmektedir. Burdur’da da katılımcıların katkılarıyla ile bakanlığımız misyonu doğrultusunda güçlü bir aile temelinde mutlu bir toplum inşasında yalnız bir belge olarak kalmayacak bir eylem planının da temelini oluşturacaktır. Bu yüzden burada sunacağınız her katkı bizim için çok önemlidir.” dedi.

Ayrıca konuşmasında aile eğitiminin öneminden de bahseden Müdür Kılınç; “Günümüzde erken çocukluk döneminde verilen eğitimin, sağlık ve refahın belirleyicisi olduğu, yeteneklerin gelişmesine olanak verdiği, toplumda eğitim düzeyi, istihdam oranları ve toplumsal üretkenliğin artması şeklinde uzun vadede olumlu sonuçların olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir. Erken çocukluk eğitimindeki en önemli unsur ise ailedir. Ailenin öğrenerek, birlikte gelişerek ve dönüşerek yol alması gerekir. Aile eğitimlerle desteklenmeli ve gelişip duraksamadan devam etmelidir. Türkiye genelinde ve Burdur’da ilkini gerçekleştireceğimiz Aile Çalıştayı’mız Türkiye yüzyılına güçlü bir aile temelinde, mutlu bir toplum inşasında olumlu katkılar sunmasını temenni ediyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

Çalıştay’a Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı, Burdur Aile Mahkemesi Hâkimliği, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Burdur Baro Başkanlığı, Burdur İl Jandarma Komutanlığı, Burdur Emniyet Müdürlüğü, Burdur İl Müftülüğü, Burdur Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü, Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Burdur Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Burdur Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri katılım gösterdi.

Çalıştayın sonunda katılımcılara sertifika verildi.

Burdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştayBurdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştayBurdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştayBurdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştayBurdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştayBurdur'da aile odaklı sosyal hizmetler için çalıştay

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Yardımsever iş adamı gözyaşlarıyla uğurlandı
Yaşam

Yardımsever iş adamı gözyaşlarıyla uğurlandı

Burdur'un 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Junior Jeans Wear'ın sahibi olan yardımsever iş insanı Soner Enver Aligülü geçtiğimiz gün hayatını kaybetmişti. Defnedilmeden önce kot fabrikasında aile, çalışanları ve sevenleri tarafından anma töreni düzenlendi.

Kaymakam Artar, şehit ailelerini ziyaret etti
Yaşam

Kaymakam Artar, şehit ailelerini ziyaret etti

Afyonkarahisar Sinanpaşa Kaymakamı Yaşar Artar şehit ve gazi ailelerini evlerinde ziyaret ederek ihtiyaçları hakkında bilgiler aldı.

Hayvanat Bahçesine Yerli ve Yabancılardan Yoğun İlgi
Yaşam

Hayvanat Bahçesine Yerli ve Yabancılardan Yoğun İlgi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, okulların ara tatilinde ziyaretçi akınına uğruyor. Tatilini verimli geçirmek isteyen çocuklar Doğal Yaşam Parkı’nda hayvanları yakından görerek, eğlenceli saatler geçiyor.

Meral Öksüz Tezcan ailesini tebrik etti
Yaşam

Meral Öksüz Tezcan ailesini tebrik etti

Burdur Valisi Türker Öksüz'ün eşi Meral Öksüz Hanımefendi, Bucak İlçesindeki koruyucu aile Havva - Ali Tezcan çiftini ziyaret etti

Feci kaza gençlerin canını aldı, görüntüler ortaya çıktı
Yerel

Feci kaza gençlerin canını aldı, görüntüler ortaya çıktı

Antalya’da otomobilin önce beton elektrik direğine ardından ise işyerinin duvarına çarpması sonucu tıbbi laboratuvar bölümü mezunu genç ile kız arkadaşı can vermişti. Feci kazanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde otomobilin hızla elektrik direğine çarptığı görülürken, kazanın ardından olay yeri adeta savaş alanına döndü.

Burdur'da vatandaşlara jandarmadan eğitim
Yerel

Burdur'da vatandaşlara jandarmadan eğitim

Burdur İl Jandarma ekipleri tarafından vatandaşlara aile içi şiddetle mücadele eğitimi verildi.