Burdur’da İl Sağlık Müdürlüğü Ambulans Servisi Başhekimliği kalite birimi, 112 istasyonlarında saha değerlendirmeleri yapıyor.
Yapılan değerlendirmelerde istasyonların ve çalışanların her an hazır oluş kabiliyetleri ile istasyonların teknik ve tıbbi donanımları en üst seviyede tutulması amaçlanıyor.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "İl Ambulans Servisi Başhekimimiz Dr. Cemal Şencan başkanlığında, İl Ambulans Servisi Başhekimliğimiz Kalite Birimi tarafından Merkez ilçe, Altınyayla, Gölhisar ve Kemer ilçelerimizde yapılan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları saha değerlendirmeleri devam etmektedir. Yapılan değerlendirmelerle istasyonlarımız ve çalışanlarımızın her an hazır oluş kabiliyetleri ile istasyonlarımızın teknik ve tıbbi donanımları en üst seviyede tutulması amaçlanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü'nde Halk Sağlığı, Kamu Hastaneleri ve Sağlık Hizmetleri başkanlıklarında değişiklikler yapıldı. Yeni başkanların görevlerinde başarılar diliyoruz.
Burdur Devlet Hastanesi Diyetisyeni Fatma Çelik tarafından bilgiler verildi. Ayrıca günümüzde sık sık karşılaştığımız Depresyon hakkında Burdur Devlet Hastanesi Psikolog Burak Üstün tarafından Depresyonla Baş Etme hakkında bilgilendirme yapıldı.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Altınyayla ve Çeltikçi ilçelerinde hizmet veren Toplum Sağlığı Merkezlerinin, Sağlık Bakanlığı tarafından Entegre Sağlık Hizmeti Sunan Merkez kapsamına alındığı ve 1 Kasım 2023 tarihi itibariyle 24 saat sağlık hizmeti vermeye başlayacağı belirtildi.
Burdur İl Sağlık Müdürlüğü, hastanelerin laboratuvar hizmetlerinde gereksiz test istemlerini önlemek ve kaliteyi artırmak için çalışıyor.
Burdur'un Gölhisar İlçesi'nde bulunan Gölhisar Evciler Sağlık Evi, Burdur İl Sağlık Müdürlüğü personellerinin özverili çalışmalarıyla bakım ve onarım sürecinden geçti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi ve Burdur İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde uzman personeller tarafından 30 Mayıs tarihinde “UMKE ve Ambulans İçi Araç Tanıtımı” eğitimi düzenlendi.