Burdur Bucak'ta İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri tarafından kent genelinde işletmelere denetim yapıldı.
Sürekli sahada denetim gerçekleştiren Bucak Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde faaliyet gösteren gıda üretim ve satış yerlerinde tek tek denetleme yaptılar.
Denetimlerin yapıldığını duyuran Bucak Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, " İlçemizde faaliyet gösteren gıda üretim ve satış yerleri denetimleri, Okullarda gıda hijyeni eğitimleri, Büyükbaş ve küçükbaş aşılama ve küpeleme işlemleri, Karacaören baraj gölünde bulunan alabalık üretim tesislerinde hasat işlemleri denetimleri, Mezbahane kesim, parçalama ve paketleme işlemleri, Ceviz bahçelerinde aşılama işlemleri ,Tarımsal elektrik kullanım raporu için arazi kontrolleri, İlçemiz genelinde sera ve meyve bahçeleri kontrolleri gerçekleştirildi." ifadelerine yer verildi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meyve ağaçlarında budama kursu düzenlenecektir. Kursun son başvuru tarihi 3 Şubat Cuma günü olduğu açıklandı.
Karacaören Baraj Gölü'ne "Su Kaynaklarının Balıklandırılması Projesi" kapsamında yavru sazan balığı bırakıldı. Detaylar haberimizde...
Bucak İlçe Tarım Müdürü Mustafa Akgül'ün, Burdur İl Tarım Müdür Yardımcılığına görevlendirilmesinin ardından boşalan Bucak İlçe Tarım Müdürlüğü'ne İrfan Samur getirildi.
Bucak Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mustafa AKGÜL, Burdur Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcılığı görevine getirildi.
Burdur İli Bucak ilçesinde Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Ekonomik Yatırımlarının Desteklenmesi kapsamında yapılan hibe başvurularında 27 kişi belirlendi.
Burdur'un Bucak ilçesinde İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üreticiye verilen destekler aralıksız devam ediyor.