Bucak Belediyesi Sokak hayvanları sorununu çözüme kavuşturmak için önemli bir girişimde bulundu. Sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezinin yapımını tamamladı. Hayvan barınağının Mart ayının ilk haftasında açılışı gerçekleştirilecek.
Bucak Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olan Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin yapımı tamamlandı. Açılışı için gün sayıyor.
Sokak hayvanlarına daha iyi hizmet vermeyi amaçlayan Bucak Belediyesi, kuyucak mevkiinde 10 dönüm arazi üzerine kurulu, Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından biri olan tesiste yapım çalışmalarını tamamlandı. İçerisinde kedi ve köpek evi, kedi köpek oyun alanları, ameliyathane, klinik, aşılama, kısırlaştırma, otopark, hayvanseverler için dinlenme alanı, çocuklar için oyun parkı, güvenlik, sahiplendirme ve doğal yaşam alanının bulunduğu hayvan barınağının hizmete girmesi ile birlikte sokak hayvanları daha sağlıklı, daha hijyenik ve modern bir ortamda yaşamını sürdürecek.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “sağlıklı toplum ve sağlıklı çevre” hedefimize ulaşmak için insana, çevreye ve sokak hayvanlarına duyarlı bir biçimde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yasalarla bize verilmiş olan yetkiler çerçevesinde sokak hayvanlarından insanlara geçebilecek hastalıklarının önlenmesi amacıyla sokak hayvanlarının rehabilitasyonunu sağlıyoruz. Ayrıca köpekleri sahiplendirerek onların birer yuva sahibi olmaları ve hayvan sahibi olmak isteyen bireylerde satın alma değil barınaktan sahiplenme bilincini oluşturarak sahipsiz sokak hayvanları sorununu vatandaşlarla birlikte çözüme ulaştırmak istiyoruz. Sokak Hayvanları Geçici Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinin yapılmasında bizlerden desteğini esirgemeyen Limobramastone mermer fabrikasının sahibi hayırsever iş insanı Mehmet Başarır’a ve kıymetli eşleri Ebru Başarır Hanımefendiye çok teşekkür ediyorum. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Sorun çözen belediye anlayışımızı devam ettiriyoruz. Yeni hayvan barınağımızın yapımını tamamladık. Barınağımıza taşınma işlemlerini başlattık. Kısa süre sonrada açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Yusuf Erdoğdu sözü verdi! Sokak hayvanları sorunu çözülecek - MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, Bucak'ta 5000 civarında sokak hayvanı olduğunu ve refahları için önemli adımlar atacaklarını açıkladı.
Bucak Belediyesi, 2023 yılında toplam 1295 sokak hayvanına müdahale etti. 411 sokak hayvanı kısırlaştırıldı. Bucak Belediyesi Ebru Başarır Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin yapımı devam ediyor.
Burdur Belediyesi, Sokak Hayvanları Gezici Kliniği ile Yeşilova Belediyesi'ne hizmet götürüyor. Başkan Ercengiz, kısırlaştırma ve tedavi için ekiplerin görevlendirildiğini açıkladı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz sokak hayvanlarına sahip çıkıyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Geçici Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen sokak hayvanları takılan mikro çip ile kayıt altına alınıyor.
Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi edilen sokak hayvanları, elektrikli ısıtıcılarla soğuktan korunuyor.