Burdur Belediyesi 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlediği yemekte engelliler gönüllerince eğlendi.
Cumhuriyet Yaşam Merkezinde düzenlenen yemeğe Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz eşi Hülya Ercengiz, Burdur Kent Başkanı Orhan Akın, Belediye Meclis Üyeleri, engelliler ve aileleri katıldı.
Yemekte konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Geleneksel hale getirdiğimiz ve 10 yıldır bir arada geldiğimiz ve Allah ömür verirse bundan sonrada devamını getireceğimiz buluşmalarla sizlerle daha yakın ve sizlerin sorunlarını sıkıntılarını, Kent Konseyimizin yaptığı çalışmalarla ve Kent Konseyi Engelli Meclisimizden gelen projelerle ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Yeterli mi değil. Biz göreve geldiğimiz gün Gazi Caddesi dışında engelli dostlarımızın yürüyebileceği ve aracını kullanabileceği kaldırımlarımız yoktu.
Biz ilk olarak buralardan başladık işe ve bugün başladığımız noktada bir Engelli Gündüz Bakımevi ya da Rehabilitasyon Merkezini Burdur’a kazandırma noktasına geldik. Geçtiğimiz haftalarda görüşmemizi tamamladık ve Burdur Belediyesi’nin İştiraki şirketler üzerinden rehabilitasyon merkezine döndürdüğümüz alanı sizlerin hizmetine sunacağız. Amacımız engelli dostlarımıza biz de bu hizmeti vermek istiyoruz. Engelli dostlarımızın engellerini bir bir ortadan kaldırmak ve engelli dostlarımızın yaşamını kolaylaştırmak.
Engelli dostlarımızın ailelerini sosyal yaşamdan koparan maalesef doğal durumu biraz olsun sizlerin lehine döndürmek ve engelli dostlarımızın sıkıntılarını ve ailelerinin sıkıntılarını da bertaraf etme gibi düşüncemiz var. Umuyorum bunu birlikte başarırız. Biz hep yan yana durduk. Görev sürem boyunca gücüm neye yeterse sonuna kadar çalışacağımı bir kez daha huzurlarınızda söz veriyorum. Hepinize saygılar sunuyorum. Engelliler haftanızı bir kez daha kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Burdur'da 16 Temmuz 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..
Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.