Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremlerin ardından yaraları sarmak için harekete geçen Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Hatay’ın Antakya ilçesinde kurduğu Aşevi ile depremzedelere çorba ve yemek ikramında bulundu.
Gün boyunca yoğun bir çalışma yürüterek depremzedelere ikram edilen yemeklerin hazırlığını ve dağıtımını yapan MAKÜ aşevi personeli üniversitedeki görevlerinin başına geri döndü. Bu kapsamda aşevi personeline teşekkür yemeği düzenlendi.
Avşar Han’da gerçekleştirilen teşekkür yemeğine Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Türkmen, daire başkanları ve müdürler katıldı.
Çok büyük acıların yaşandığını belirten Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp, “MAKÜ ailesi olarak depremzedelerin yanında olmak istedik. Herkes bunun için seferber oldu. Üniversite personeli olarak sizler de özverili bir şekilde o bölgelerde çalıştınız, emek verdiniz. Hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından aşevi personellerine teşekkür belgeleri verildi ve öğle yemeğine geçildi.
Tefenni MYO'da Gençlik Sorunları ve Ruh Sağlığı Paneli
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde Doç. Dr. Gökmen Arslan tarafından öğrencilere yönelik "İyi Hissetmek, Kötü Hissetmek, Bağımlılıktan Mutluluğa" söyleşisi gerçekleştirildi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), kurumsal akreditasyon süreci için çalışmalarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, bu sürecin üniversiteye önemli değerler kazandıracağını ifade etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), MAKÜ-BAKA Teknokent ve Teknoloji Transfer Ofisi birimleri tarafından öğrencilere yönelik olarak girişimcilik eğitimleri ve danışmanlık hizmetleri veriyor.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Su Altı Sporları ve Dağcılık Topluluğu (MAKÜ-SAT), Antalya/Kaş bölgesinde yeni dönemin ilk dalışını gerçekleştirdi. 20 öğrenci, iki gün süren eğitimlerin ardından CMAS 1 Yıldız sertifikası aldı.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve MAKÜ Genel Sekreteri Ümit Yavuz'u ziyaret etti.