Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Üzümlübel köyünde vatandaşlar yağmur duasına çıktı.
Bucak'a bağlı Üzümlübel köyünde dün öğle namazının ardından yağmur duası yapıldı. Muhtarlık ve köy halkının düzenlediği yağmur duası, köyün harman yerinde kılınan öğle namazı sonrasında yapıldı. Burada yağmur duası sonrası vatandaşlara keşkek ikramı yapıldı.
Üzümlübel Köyü Muhtarı Şükrü Duran, "Allah'a hamd ve senalar olsun. Halkımızın katılımıyla harman yerinde bir araya geldi. Hep birlikte yapılan dualarda ellerimizi semaya açtık. Yağmur duası ile Allah'tan yardım diliyoruz. Umarız dualarımız kabul olur ve yağmur yağmaya başlar. Allah'a dua ettik, şükür ettik. ” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Burdur'da 16 Temmuz 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..
Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.