Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından, oda aidatlarına yapılandırma imkanının geldiği duyuruldu.
"Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun"'un resmi gazetede yayımlandığını belirten Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, aidat borcu olan üyelerin borçlarını gecikme cezasız 30 Haziran 2023 tarihine kadar peşin olarak ödeyebileceğini veya gecikme cezasız 9 taksitte ödemek üzere yapılandırabileceğini duyurdu.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Sayın Üyemiz,
7440 sayılı "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" 12/03/2023 tarih ve 32130 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.
Kanun çerçevesinde, 31 Aralık 2022 tarihinden önce ödenmesi gerektiği halde ödenmeyen aidat borcu olan üyeler, borçlarını gecikme cezasız 30 Haziran 2023 tarihine kadar peşin olarak ödeyebilir veya gecikme cezasız 9 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Taksitlendirme ile ödeyecek üyelerimiz için 1.taksit son ödeme tarihi 30 Haziran 2023'tür.
Yasadan faydalanmak isteyen üyelerimiz 31 Mayıs 2023 tarihine kadar aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak başvuruda bulunabilecektir:
- Aidat Yapılandırma Başvuru Dilekçesi doldurularak dilekçe ile Odamıza şahsen,
- https://ebelge.tobb.org.tr adresinden veya e-devlet (https://www.turkiye.gov.tr) üzerinden yapılabilecektir.
Detaylı bilgi için 0 248 325 11 00 numaralı telefonu aramanız rica olunur.
Üyelerimize önemle duyurulur.
Saygılarımızla.
Geçtiğimiz günlerde Burdur İl Tarım ve Orman Müdürlüğü görevine atanan Eyüp Adı Güzel'i Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Ak Parti İlçe Başkanı Osman Taşkın ve Bucak Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu ziyarette bulundular.
Burdur Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımla İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı'nın çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği bildirdi.
Bucak Belediye Bakanı Emrullah Ünal , başkanlar ve temsilciler Bolvadin ilçe Belediye Başkanını ziyarette bulundu.
Kuveyt Türk Katılım Bankası Burdur Şubesi Müdürü Mustafa Dinçer ve Kobi Satış Yönetmeni Serhan Akca, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu'nu makamında ziyaret etti.
Burdur Valisi Türker Öksüz, bir dizi incelemelerde bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirdiği Bucak İlçesinde, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.