Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan orman yangını ekiplerin hızlı müdahalesi ile kısa sürede söndürüldü.
Yangın, bugün saat 18:30 sıralarında Burdur'un Bucak ilçesi Sanayi Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Onaç barajı karşısı Sazak girişinin olduğu ormanlık alanda yangın çıktı. Yangında 1 dönümlük alan yanarak zarar gördü. Yangın sonrasında 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar üzerine bölgeye Bucak Orman İşletme ve Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.
Orman içerisinde meydana gelen yangın facia yaşanmadan söndürüldü. Yaz ayının gelmesiyle birlikte bir anda ısınan havalarda yaşanabilecek yangın olumsuzluklarına karşı daha duyarlı olma konusunda uyarılar yapıldı.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.