Burdur'un Bucak ilçesinde kırmızı ışıkta bekleyen otomobile kamyonun arkadan çarpması sonucu 2 kişi yaralanırken, gaz kaçağı nedeniyle yol bir süre trafiğe kapatıldı.
Kaza, gece saat 22.15 sıralarında Burdur’un Bucak ilçesi Burdur-Antalya kara yolu üzeri, 70 Evler TOKİ Kavşağı'nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Antalya'dan Burdur istikametine seyir halinde olan Rüştü T. (24) idaresindeki 15 EF 992 plakalı Tofaş otomobile, kırmızı ışıkta beklediği esnada aynı istikamette seyir halinde olan Kasım G. (40) idaresindeki 07 TK 404 plakalı kamyon duramayarak arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle Tofaş otomobil sürücüsü Rüştü T. ve yolcu koltuğunda oturan Batuhan T. (24) yaralandı. Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarı üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.
Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar ambulans ile Bucak Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, otomobilde gaz kaçağı olma ihtimali nedeniyle polis ekipleri tarafından yol çift taraflı trafiğe kapatıldı. Kapatılan yolda uzun araç kuyrukları oluşurken itfaiye ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonrasında araçlar çekici yardımıyla olay yerinden kaldırılarak yol tekrar trafiğe açıldı. Yaralıların durumlarının iyi olduğu öğrenildi.
Burdur'da 16 Temmuz 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..
Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.
Elmalı Meslek Yüksekokulu öğrencileri ve yerel halk, bozuk kaldırımlar nedeniyle tepkilerini dile getirdi. Detaylar haberimizde...