Seçim yaklaştıkça partilerine art arda gelen destek açıklamaları ile hiç gündemden düşmeyen Milliyetçi Hareket Partisi'ne seçimden hemen önce Burdur Bucak ilçesinde İYİ Partiden istifa edenler toplu olarak katılım sağladı.
Burdur İlçe ve köylerinde ziyaretler gerçekleştiren ve gittikleri her yerde yoğun ilgi ve alakayla karşılaşan Burdur Milliyetçi Hareket Partisi adaylarına yeni isimlerde destek için katılım sağladılar.
İYİ Partiden istifa eden eski MHP milletvekili Alparslan Ahmet Dursun, Belediye Meclis Üyesi Ali Sağar, İyi Parti Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Onur Örenli gibi isimlerinde aralarında bulunduğu 150 kişiye yeni rozetleri takılarak partiye katılımları sağlandı.
MHP İl Başkanı Gültekin Oktay, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper, Çeltikçi belediye Başkanı Adnan Bilkay, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör ve Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayları ve partililerin katıldığı törende büyük bir coşku yaşandı. Yarın ki Dr.Devlet Bahçeli'nin katılımı ile düzenlenecek mitingle seçim çalışmalarını sonlandıracak olan MHP'de seçim sonuçları şimdiden sabırsızlıkla bekleniyor.
Seçim çalışmaları dolayısıyla MHP Lideri Devlet Bahçeli Burdur'a geliyor. 13 Mayıs 2023 cumartesi günü saat 13.00’da Şeker Meydanı’nda Burdurlularla buluşacak.
MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, görevini Gültekin Oktay'a devretti.
MHP Bucak ilçe kongresi yapıldı. İlçe Başkanı Süleyman Demirezen yeniden aday olmayarak, bayrağı Avukat İsmail Mutlucan'a devretti.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.