Burdur'un Bucak ilçesinde çıkan arazi yangını sonrasında ekipler seferber oldu.
Yangın, bugün saat 12:30 sıralarında Burdur'un Bucak ilçesi Kestel Köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, Keçili yolu üzerinde bulunan bir arazide yangın çıktı. Vatandaşların alevleri farketmesi sonucunda 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbar üzerine bölgeye Bucak Belediyesi İtfaiye Ekipleri sevk edildi.
Bölgede yangın söndürme çalışmaları itfaiye ekipleri tarafından devam ediyor.
Bölgede yaşayan vatandaşın iddiasına göre, yangın çıkan bölgede 3 gündür ateş yakıldığı belirtilirken, yangının yakılan ateşler nedeniyle çıkmış olabileceği ifade edildi. Ayrıca vatandaş, köyde bulunan su tankeriyle ilk müdahale yapılsa yangının kısa sürede söndürülme ihtimali olduğu fakat tankerinin önüne kepçe park edildiği için su tankerinin çıkarılamadığı ve ilk müdahalenin yapılamadığı aktarıldı.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.