Bucak – Kocaaliler güney çevre yolunun ihalesi 28 Mart 2024 tarihinde yapıldı. İhaleyi kazanan firma ile Nisan ayının ilk haftası sözleşme yapılıp, Nisan ayı içerisinde çalışmalara başlanacak.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Bucak’ta araç sayısının yıldan yıla artması neticesinde zaman zaman trafik akışında özellikle kamyon ve ağır tonajlı araçların geçişi nedeniyle sıkıntılar yaşanıyordu. Mevcut Bucak Kocaaliler yolu Bucak içinin karayollarının denetiminde olması nedeniyle cadde üzerindeki esnaflarımızın ruhsat almalarında da çekme mesafelerinden dolayı bir takım problem yaşanıyordu.
Güney çevre yolumuzun yapılmasıyla birlikte bu sorunlar artık ortadan kalkacak. 10 kilometre uzunlukta olan bu çevre yolu projesi tamamlandığında, ilçe merkezimiz üzerinden geçiş yaparak trafik yoğunluğunu arttıran ağır vasıta taşıtlarımızın geçişleri çevre yolu üzerinden sağlanacak olup, Bucak Organize Sanayi Bölgesi’ne ve Burdur-Antalya karayolu üzerine ulaşımları kolaylaşacaktır. Hayırlı olsun” dedi.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Kocaaliler Beldesinde devam eden sondaj çalışmaları sonuç verdi ve bölgede su kaynağı bulundu. #Kocaaliler #SuSorunu #Sondaj #BaşkanİlyasDelen #GökalanMahallesi #SuKaynağı #BelediyeMeclisÜyeleri #AbdullahAltınsoy
Burdur Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü vatandaşlarımızın rahat ve sağlıklı bir yaz mevsimi geçirmeleri amacıyla gerçekleştirilen sivrisinek ve karasinek larva ilaçlama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Belören Köyü Muhtarı Mehmet Topak, köyde yürütülen altyapı yatırımları hakkında bilgi verdi. Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Belören Köyü'nde sorunlar birer birer çözülüyor.
Bucak Belediyesi tarafından ilçede yol bakım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yol parke tamiratı, kaldırım parke ve bordür tamiratı, altyapı güçlendirme çalışmaları ve asfalt yama çalışmaları tamamlandı.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, yaptığı açıklamada, 2. Etap doğalgaz alt yapı kazı ve döşeme çalışmalarının Göktürk Mahallesi bölgesinden başladığını duyurdu.
AK Parti Bucak İl Genel Meclisi Üyesi İbrahim Avcıl, Burdur ve köylerinde İl Özel İdaresi olarak çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ettiklerini ifade etti.