Burdur'un Bucak ilçesinde 15 Temmuz İlköğretim Okulu ana sınıfı öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde bir gezi düzenledi.
Öğrenciler, kahvaltı yaptıktan sonra Saadet Kereste'yi ziyaret ederek ağaç sektörü hakkında bilgi edindiler. Saadet Kereste ziyareti sırasında; Öğrenciler, ağaçların nasıl işlendiğine ve keresteye nasıl dönüştürüldüğüne dair bilgiler aldılar. Ayrıca Farklı ağaç türlerini yakından görme imkanı bulan öğrenciler Ağaç sektörünün önemi ve çevreyi korumaya katkısı hakkında bilgi edindiler.
Öğrencilere ziyarette Mehmet Kızıltan ev sahipliği yaptı. Kızıltan, minik ziyaretçilere ilgi çekici bir sunum yaparak onları ağaç sektörü hakkında bilgilendirmiş oldu.
Başkan Kocagöz ve Başkan Güngör, kentlerin gelişimi ve belediyeler arası iş birliği üzerine sohbet etti, ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.
Asım Ertilav ve Cemal Acar, Belören Köyü Muhtarı Mehmet Topak ile görüşerek, köyün altyapı ve üst yapı yatırımlarını değerlendirdi. Muhtar Mehmet Topak tek tek teşekkür etti.
Denizli TMO Başmüdürü Yücel Türkoğlu ve Burdur TMO Müdürü Ramazan Damar, Bucak Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel'i ziyaret etti. 2024 hububat sezonu ve TMO'nun Bucak'taki çalışmaları ele alındı. İşte detaylar...
Mellililer Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ercan Öztürk ve yönetim kurulu, Bucak'ta bir dizi ziyarette bulundu. Ziyaretlerde plaket takdim edildi. Detaylar burada...