Burdur / Bucak

Bucak Hacı Ömer Ağa Caminde Enderun Usulü Teravih Namazı

Burdur'un Bucak İlçesi Hacı Ömer Ağa caminde Enderun Usulü teravih namazı Burdur'dan gelen İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Furkan Ceylan rehberliğinde, cumhur müezzinliğinde hocaların icraları ile kılındı.

Bucak Hacı Ömer Ağa Caminde Enderun Usulü Teravih Namazı

Burdur'un Bucak İlçesi Hacı Ömer ağa caminde Enderun Usulü teravih namazı Burdur'dan gelen İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Furkan Ceylan rehberliğinde, cumhur müezzinliğinde hocaların icraları ile kılındı.

Enderun usulü teravih özetle, Osmanlı döneminde icra edilen namazdaki her selamdan sonra değişik bir makamda, müezzinler tarafından icra edilen kısa ilahiler akabinde İmam Hatibin aynı makamla teravihi kıldırmasıdır. Hacı Ömer ağa camiindeki Cemeat yatsı namazının farzını bir makam, teravih namazının her dört rekatını ayrı ayrı makam ve vitir namazını da başka bir makamda okunan Fatiha, zammı sure ve tekbirlerle huzur ve huşu içinde namazlarını eda ettiler.
Enderun usulü teravih Burdur'dan gelen İlahiyat Fakültesi öğretim görevlisi Furkan Ceylan rehberliğinde, cumhur müezzinliğinde hocalarının icraları ile kılındı.

Bucak Hacı Ömer Ağa Caminde Enderun Usulü Teravih NamazıBucak Hacı Ömer Ağa Caminde Enderun Usulü Teravih NamazıBucak Hacı Ömer Ağa Caminde Enderun Usulü Teravih NamazıBucak Hacı Ömer Ağa Caminde Enderun Usulü Teravih NamazıBucak Hacı Ömer Ağa Caminde Enderun Usulü Teravih Namazı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak'ta Ramazan Ayında Kur’an Ziyafeti
Yerel

Bucak'ta Ramazan Ayında Kur’an Ziyafeti

Burdur'un Bucak ilçesi Hacı Ömer Ağa Camiinde Kur'an ziyafeti NNC Haber'de canlı yayında...

Muhtar Ergit'ten Hacı Ali Civan'a teşekkür plaketi
Yerel

Muhtar Ergit'ten Hacı Ali Civan'a teşekkür plaketi

Geçtiğimiz günlerde yapılan kongrede aday olmayarak görevi devreden Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan'a, Karayvatlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Ergit teşekkür plaketi verdi.

Burdur Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti
Yaşam

Burdur Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu Öğrencisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ziyaret etti

Burdur Abdi Özeren İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenim gören Azra Ahsen Büyükyorulmaz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Ömer Güner Vefat Bucak
Yaşam

Ömer Güner Vefat Bucak

Burdur ili Bucak ilçesinden Hizarcı (Senitçi) Ömer Güner Hayatını kaybetti

Burdur'un Sevilen öncü  iş insanlarından Ali Gür vefat etti.
İş Dünyası

Burdur'un Sevilen öncü iş insanlarından Ali Gür vefat etti.

Burdur'un Sevilen öncü iş insanlarından Ali Gür vefat etti. Burdur'da faaliyet gösteren Gür Mermer sahibi, uzun yıllar BUTSO ve OSB yönetimlerinde görev alan Burdur'un sevilen iş insanlarından Ali Gür kalb rahatsızlığına yenik düştü vefat etti.

Burdur'da ev alevlere teslim oldu
Yaşam

Burdur'da ev alevlere teslim oldu

Burdur merkeze bağlı Kocapınar köyünde çıkan yangında boş kerpiç ev yanarak kullanılamaz hale geldi.