Bucak Devlet Hastanesi Enfeksiyon Kontrol Komitesi tarafından 5 Mayıs Dünya El Hijyeni Günü kapsamında etkinlik düzenlendi.
Düzenlenen etkinliğe Başhekim Yardımcısı Volga Baştan, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Sibel Karabulut, hastane yöneticileri ve sağlık çalışanları katıldı. Etkinlik kapsamında katılımcılara ve hastaneye gelenlere el yıkamanın önemi vurgulanırken, doğru el yıkama tekniği anlatılarak el hijyeni kontrol cihazı ile deneme yapıldı.
Başhekim Yardımcısı Volga Baştan tarafından yapılan açıklamada, " El hijyeni, enfeksiyonların önlenmesinde en önemli unsurlardan biridir. Doğru el yıkama tekniği ile birçok hastalığın önüne geçebiliriz." dedi.
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Sibel Karabulut ise yaptığı açıklamada, "Hastanelerde farklı bir uygulama olsa da halkın da bu konuda duyarlılığı çok önemli. Çünkü bütün mikroorganizmalar, ellerimizden bulaşıyor. Özellikle yaz aylarının yaklaştığı bugünlerde sıcak havanın da etkisi ile gastroenterit vakaları da sık gözükmekte. Dolayısıyla yaptığımız işlerden sonra ellerimizi sabunla yıkamamız gerekiyor. El hijyeninin sadece sağlık çalışanları için değil, hastalar ve hasta yakınları için de önemli olduğunu unutmamalıyız. Herkes el hijyen kurallarına uyarak enfeksiyonların yayılmasını önleyebilir." ifadelerini kullandı.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Burdur'da 16 Temmuz 2024 Pazar günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..
Kocaaliler Belediyesi, incir, çelenk ve Milyos'u harmanlayan yeni logosuyla ilçenin kültürel ve doğal zenginliklerini gözler önüne seriyor.
Isparta'nın Sütçüler ilçesinde sağanak yağışlar Kuzu Göbeği mantarlarının çıkmasını hızlandırdı. Mantar toplayıcıları tarafından toplanan bu lezzetli mantarlar, 350 liraya satışa sunuluyor.
Başkan İlkay Güngör, MHP Disiplin Kurulu Başkanı Av. Abdullah Bahadır Alperen'i ziyaret etti, misafirperverliği için teşekkür etti.
Kosova Tarım, Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Faton Peci, Burdur'a bir ziyarette bulundu ve Vali Dr. Türker Öksüz ile tarım, ormancılık ve kırsal kalkınma konularında iş birliği geliştirmek için görüşmeler yaptı.