Bucak Belediyesi ‘Yaşlı Dostu Kent’ şiarı ile yaş almış vatandaşların aktif ve sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmek ve yaşam kalitelerini yükseltmek amacıyla yeni bir projeyi daha hayata geçirerek Belediye Binası altında “Yaşlı ve Emekli Yaşam Merkezi” yapıyor.
Proje ile ilgili bilgi veren Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “İlçemize özellikle belli bir yaşı almış uluçınarlarımızın vakit geçirebilecekleri, etkinlik yapabilecekleri alanları ilçemize kazandırmak istiyoruz. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ile yaşlı ve emekli vatandaşlarımızın, gelip kitap ve gazetelerini okuyabilecekleri, televizyon izleyebilecekleri ve bu süre içerisinde de ücretsiz olarak çay içip sohbet edebilecekleri bir ortam hazırlıyoruz. Bu evimizde yaşlı ve emekli vatandaşlarımıza yönelik çeşitli kurslarımız, sağlık taramalarımız, psikolojik danışmanlık hizmetimiz ile kültürel gezilerimizde olacak. Kısacası emekli ve yaşlı evimiz kaynaşmanın, paylaşmanın, kardeşliğin buluşma adresi olacak” dedi.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla itfaiye ekiplerini bölgeye gönderdi.
Bucak Belediyesi, Kikez mevkiindeki yeni içme suyu sondajı ile ilçenin su sorununa kalıcı çözüm bulmak için var gücüyle çalışıyor. Detaylar burada...
Bucak Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımı ile ilgili olarak kura çekimine dair bilgilendirmede bulundu. Detaylar burada...