İstanbul

Borsa İstanbul'da yükseliş devam edecek mi?

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 24,14 puan artışla 8.184,04 puana yükseldi. Ancak yükseliş devam edecek mi? Tüm gözler ABD'de açıklanacak enflasyon verilerinde.

Borsa İstanbul'da yükseliş devam edecek mi?

Borsa İstanbul'da Güne Yükselişle Başlangıç

Borsa İstanbul'da güne yükselişle başlandı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre yüzde 0,30 değer kazanarak 8.184,04 puana yükseldi. Bankacılık endeksi yüzde 0,17, holding endeksi yüzde 0,34 yükseldi. Sigorta endeksi yüzde 1,10 ile en fazla kazandıran, inşaat endeksi ise yüzde 0,81 ile en fazla gerileyen sektör endeksi oldu.

Dalgalı Seyirle Günü Kapattı

Önceki gün dalgalı bir seyir izleyen BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,16 değer kazancıyla 8.159,90 puandan tamamladı.

Tüm Gözler ABD Verilerinde

Küresel piyasalarda, yükselen petrol fiyatlarının yarattığı endişenin devam etmesi nedeniyle negatif bir seyir izlenirken, bugün gözler ABD'de açıklanacak enflasyon verilerine çevrildi. Analistler, ABD'de açıklanacak enflasyon verilerinin, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) yıl sonuna kadar izleyeceği politikalar konusunda önemli sinyaller verebileceğini ifade etti.

Belirsizlik Devam Ediyor

Fed'in kasım toplantısına ilişkin belirsizliğin sürdüğünü belirten analistler, para piyasalarında fiyatlamaların yıl sonuna kadar Fed'in faiz indirim ihtimalini tamamen ortadan kaldırdığını gösterdiğini vurguladı. Ancak enflasyon verisi sonrası fiyatlamalarda değişiklik görülebileceğini bildirdiler.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Görevden Alındı  Yeni Başkan  Kim Olacak
Yaşam

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Görevden Alındı Yeni Başkan Kim Olacak

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda değişikliğe gidiliyor. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım görevinden alındı. İşte yeni başkan

2. el araç fiyatlarında yüzde 10-15 düşüş var
Türkiye

2. el araç fiyatlarında yüzde 10-15 düşüş var

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 2. el araç fiyatlarında yüzde 10-15 düşüş olduğunu açıkladı. İşte detaylar...

Vergisiz iphone alma hayalleri suya düştü
Türkiye

Vergisiz iphone alma hayalleri suya düştü

Üniversite öğrencilerine piyasa satış fiyatı 9 bin 500 lirayı aşmayan cep telefonu ve bilgisayar için toplamda 5 bin 500 lirayı geçmeyecek şekilde vergisiz destek verilecek.

Hüseyin Yayman, internet medyasının sorunlarını çözmek için çalışacak
Yerel

Hüseyin Yayman, internet medyasının sorunlarını çözmek için çalışacak

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, internet medyasının sorunlarını çözmek için çalışacaklarını belirterek, "İnternet medyasının derdi benim derdimdir" dedi.

Ne oluyor Böyle  Hiç Uğruna 2 Genç Engin Göregen ve Mazlum Doğan Öldürüldü
Türkiye

Ne oluyor Böyle Hiç Uğruna 2 Genç Engin Göregen ve Mazlum Doğan Öldürüldü

İstanbul Bebek’teki bir teknede çalışan Engin Göregen ve Mazlum Doğan, 17 ve 18 yaşlarındaki ikisi kız altı kişinin saldırısında bıçaklanarak öldürüldü.

YSK, yerel seçimler için yol haritası çizdi İşte seçim takvimi
Yerel

YSK, yerel seçimler için yol haritası çizdi İşte seçim takvimi

YSK Başkanı Ahmet Yener, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler için takvimin 1 Ocak 2024 tarihinde başlayacağını açıkladı. Ayrıca, deprem bölgesinde adres taşıma kolaylığı ve elektronik oylama için yol haritası çizileceğini belirtti.