Erzincan

BBP Erzincan İl Başkanı Tolga Altınoluk Görevden Alındı

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Tevfik Eren'in, görevden alınan Erzincan İl Başkanı ile ilgili açıklaması.

BBP Erzincan  İl  Başkanı  Tolga Altınoluk Görevden Alındı

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Tevfik Eren'in, görevden alınan Erzincan İl Başkanı ile ilgili açıklaması. ⬇️

"Yaklaşık 6 yıldan beri Erzincan İl Başkanlığı görevinde bulunan Tolga Altınoluk’un, uzun yıllardır görevde kalmasına rağmen ve mutat zamanlarda Genel Merkez tarafından uyarılmasına rağmen ilçe teşkilatlarının kuruluşunu tamamlayamadığı,

6 yıl görevde kalmasına rağmen üye sayısında artış sağlayamadığı gibi azalma yaşandığı da ortadadır.

Söz konusu şahıs, partimizin kurumsal kimliğinin öne çıkmasından, partimizin saygın ve sağlıklı temsilinden daha çok kendi kimliğini önde tutması ve son günlerde temsil kabiliyetini tamamen kaybetmesi sebebiyle görevden alınmıştır.

Şahsın görevden alınmasıyla, kaybolan siyasi kimliğini korumak adına görevden alınış sebebini, kamuoyunda gündemde olan merhum Sinan Ateş ismine bağlayarak Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi’ne ve Genel Merkez yöneticilerine yaptığı açıklamayla haksız ve mesnetsiz ithamlarda bulunmuştur.

Malum basın ve sosyal medya hesapları da mal bulmuş mağribi gibi bu açıklamalar üzerinden camiamızı hedef almaktadır.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanımız ve yöneticilerimiz merhum Sinan Ateş’in ailesine taziyede bulunmuş, kendisine kamuoyu önünde rahmet dilemiş, insani ve İslami vazifelerini yerine getirmiştir.

Hâl böyleyken bu şahıs partimizin kurumsal kimliğini bu hadise üzerinden iftira atarak yıpratmaya çalışmaktadır. Bu şahıs bir taraftan bu hadiseyi siyasi rant olarak kullanmaya çalışırken, diğer taraftan aynı paralelde bu hadiseyi siyasi rant olarak kullananlara da maşalık etmektedir.

Büyük Birlik Partisi Genel Merkez yöneticilerine ve Alperen Ocakları’na iftira atanlar ve bunu istismar eden herkes bilmedir ki bizim sabrımızın bir sonu vardır ve bunu sınamaya da kimse kalkmamalıdır."

Kamuoyuna saygıyla dıyurulur.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Erzincan İl Başkanlığı’na Murat Kılıvan atandı.

BBP Erzincan İl Başkanı Tolga Altınok, Genel Merkez'imiz tarafından verilen süre ve süreçte Erzincan genelinde hedeflenen üye sayısına ulaşılamaması, ilçe teşkilatlanmalarının gerektiği gibi sağlanamaması ve gözlemlenen temsil sorunları nedeniyle görevinden alınmıştır.

BBP Erzincan İl Başkanlığı’na teşkilatlandırma çalışmalarını gerçekleştirmek üzere 06 Mart 2023 tarihi itibariyle parti tüzüğünün 14/e maddesi uyarınca Murat Kılıvan getirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Ufuk Kazancı'dan, BBP Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıoğlu'na ziyaret
Yerel

Başkan Ufuk Kazancı'dan, BBP Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıoğlu'na ziyaret

Büyük Birlik Partisi (BBP) Burdur İl Başkanı Ufuk Kazancı, BBP Genel Başkanı Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nu mezarı başında ziyaret etti.

BBP ile Derince Belediyesi, Hatay’daki yardımları görüştüler
Yerel

BBP ile Derince Belediyesi, Hatay’daki yardımları görüştüler

Kocaeli’de Derince Belediyesi ile Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli yönetimi Hatay’da yapılan çalışmalar ve depremzedelere yönelik yardım faaliyetleriyle alakalı bir araya geldi.

BBP Burdur'da Kongre tamamlandı Yeni başkan Ufuk Kazancı
Yerel

BBP Burdur'da Kongre tamamlandı Yeni başkan Ufuk Kazancı

Büyük Birlik Partisi Burdur'da bugün yapılan kongrede, Kazancı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Kazancı başkan seçildi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli iftarda buluşru
Yerel

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli iftarda buluşru

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli iftarda buluştu.

Çiftçilere yabancı otla mücadele uyarısı
Yerel

Çiftçilere yabancı otla mücadele uyarısı

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından üreticilere, hastalık, zararlı ve yabancı otlarla mücadelenin nasıl yapılması gerektiği ile alakalı bilgilendirmede bulunuldu.

Erzincan’da trafik kazası
Yerel

Erzincan’da trafik kazası

Erzincan'da iki aracın birbirine girmesi sonucunda 1 kişi hayatını kaybetti.