Batman

Batman Valisi Ekrem Cenalp ; 50 yıllık gecek planı yaptiķ

Batman Valisi Ekrem Cenalp Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı ve Batman Kültür gezisi proğramı dahilinde 81 ilin yerel basın temsilcilerini ağırladı. Valilik makamında basın mensuplarının sorularını cevapladı

Batman Valisi Ekrem  Cenalp ; 50 yıllık  gecek planı yaptiķ

Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen "Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı’na" Batman Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.24 Mayıs, 2024, Cuma  Batman Valisi Ekrem Cenalp Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı ve Batman Kültür gezisi proğramı dahilinde 81 ilin yerel basın temsilcilerini ağırladı. Valilik makamında basın mensuplarının sorularını cevapladı

TERÖRİN GERİLEMESİYLE BERABEREKENOMİKVE SOSYAL GELİŞME SAĞLANDI
Batman ValisiCenalp; “genel güvenliğin arzu ettiğimiz istikamette sağlanması ilimizin gelişmesine katkı sağladı” dedi. Terörün gerilemesiyle birlikte ekonomik ve sosyal gelişme sağlandığını altını çizen Cenalp; İlimizde gece saatlerinde caddeler,sokaklar,meydanlar cıvıl cıvıl ,kızlarımız sokaklarda yürümekten korkmazlar vurgusu yaptı. Bölgede toplumsal refahın sağlanması insanların hayata daha iyi tutunmasını sağlıyor dedi.

Vali Ekrem Cenalp şehrin geleceğiyle ilgili de bilgi verdi. “60 bin kişilik istihdam sağlamak için yatırımlar yapıyoruz dedi. Böylece Batmanlılar iş aaramayacak,iş Batmanlıları arayacak sloganıyla hareket ettiklerini ekledi. Cenalp; Batman’ın 50 yıllık gelişim planını hazırladıklarını, 15 ayrı sektöre gelişim planı yaptıklarını belirtti. Motivasyon önemli ama yeterli değil diyen Vali Cenalp; planlı ilerlemenin önemine dikkat çekerek: “Her alanda ne yapmamız gerekiyorsa planladık. Plan yapılmadan konuşulan her şey havada kalıyor. Planlarımızı uygulayarak şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde ifadelerde bulundu.

Türkiye İnternet Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen "Yeni Nesil Gazetecilik Çalıştayı’na" Batman Valiliği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

 

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Batman Valiliği ve TİGAD organizesinde  İnternet Gazetecileri  Batman'da Buluşacak
Türkiye

Batman Valiliği ve TİGAD organizesinde İnternet Gazetecileri Batman'da Buluşacak

Türkiye deki İnternet Gazetecilerini bir çatı altında toplayan ilk dernek olan TİGAD Gazeteciler Derneği Nevşehir, Kayseri ve Aksaray’dan sonra İnternet gazetecilerini Batman’da bir araya getirecek.

2 cinayetle bağlantıları olan zanlılar tutuklandı
Yerel

2 cinayetle bağlantıları olan zanlılar tutuklandı

Batman Valiliği, farklı tarihlerde iki cinayetle ilgili gözaltına alınan 3 zanlının tutuklandığını duyurdu.

Başkan Okan Geçgel Genelge Anadolu Medyasını yok eder
İş Dünyası

Başkan Okan Geçgel Genelge Anadolu Medyasını yok eder

Türkiye İnternet Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Okan Geçgel’den Çok Sert Açıklama: "Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın Tasarruf Genelgesi Anadolu Medyasını Yok Eder"

Kozalak Şurubu ile Akciğerlerinizi Temizleyin
Yaşam

Kozalak Şurubu ile Akciğerlerinizi Temizleyin

Kozalak şurubu, çam ağacının kozalaklarından yapılan bir şuruptur. Balgam söktürücü, antibakteriyel ve antiviral özellikleri sayesinde akciğerlerinizi temizlemeye yardımcı olabilir.

Batman Beşiri kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Muhammed Yılmaz  kimdir?
Yerel

Batman Beşiri kaymakamı değişti İşte yeni kaymakam Muhammed Yılmaz kimdir?

Beşiri ilçe Kaymakamı, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile değişti. Ordu Gürgentepe Kaymakamı Muhammed Yılmaz ,Batman Beşiri Kaymakamı olarak atandı.

Batman’da kayalıklarda  4 keçi mahsur kaldı
Yerel

Batman’da kayalıklarda 4 keçi mahsur kaldı

Kayalıklara tırmanan keçiler, bulundukları yerden inemeyince orada mahsur kaldı