Bucak Kız ve Erkek Kuran Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mevlüt Sağgün, dernek genel kurulunda güven tazeleyerek yeniden dernek başkanı seçildi.
Gizli Hayırseverlerin Destekleriyle Külliyemizi Gelecek Kurban Bayramına Yetiştireceğiz
Bucak Kız ve Erkek Kuran Kursları Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mevlüt Sağgün, genel kurulda yaptığı konuşmada derneğin faaliyetleri ve hedefleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Sağgün, derneğin gençleştirilmesi konusunda üyelerden gelen destekle gurur duyduğunu belirtti ve tüm üyelere teşekkür etti.
Sağgün, "Elini değil, gövdesini taşın altına koyan tüm arkadaşlarımıza Allah razı olsun," diyerek, Türkiye çapındaki gizli hayırseverlerin derneğe olan katkılarından bahsetti. Bu hayırseverlerin isimlerinin açıklanmasını istemediklerini, ancak yardımlarının dernek kayıtlarında bulunduğunu ifade etti.
Başkan Sağgün, derneğin çalışmalarının zorluklarından da bahsederek, inşaatın normal bir Kuran kursu olmadığını ve büyük bir derneğe hitap ettiğini vurguladı. Sağgün, "Bu külliye, Antalya, Isparta veya Burdur'da olmayan bir projedir. Evlatlarımızın dürüst ve ahlaklı hafızlar olarak yetişmesi için büyük bir adım atıyoruz," dedi.
Genel kurulda basına da teşekkür eden Sağgün, derneğin çalışmalarının geniş bir kitleye ulaştırılmasında basının rolünü takdir etti. Ayrıca, geçmişte bazı üyelerle sert konuşmalar yaptığını itiraf ederek, bu nedenle helallik istedi.
Sağgün, derneğin hedefinin 2025 yılı Kurban Bayramı'na kadar külliyeyi tamamlamak olduğunu belirterek, "Varlıklı kişilerden destek istemekteyiz ve Allah'ın izniyle bu hedefimize ulaşacağız," dedi.
Konuşmasının sonunda, gizli hayırseverlerin ve tüm destekçilerin katkılarıyla bu yola çıktıklarını ve Allah'ın rızasını kazanmak için çalıştıklarını vurgulayan Sağgün, derneğin faaliyetlerinin büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade etti.
1: Mevlüt Sağgün 1: Mustafa Aydın
2: Hasan Gök 2: Adnan Uysal
3: Abdullah Ayan 3: Mahmut Turgut
4: Mustafa Yüksel 4: Hasan Kınay
5: Mehmet Kart 5: Osman Çelikdemir
6: Kürşat Ünlü 6: Yusuf Erbil
7: Kadir Çalışkan 7: Akif Koca
1: Hilmi Çakır 1: Ahmet Ali Fidan
2: Hasan Demir 2: Ramazan Bural
3: Şaban Özdamar 3: Veysel Uyanık
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.