Başkan Böcek hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da
“Üreticimizin yanında olacağız”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ile birlikte, hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da incelemelerde bulundu. Can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Böcek, “Üreticilerimizin yanında olacağız Yaraları hep birlikte saracağız” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ile birlikte hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’yı ziyaret ederek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Hortumun zarar verdiği mahallelerde yıkılan sera alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Böcek ve Gökan Zeybek, vatandaşların taleplerini dinledi.
Hortumun iki ilçede seralara zarar verdiğini ifade eden Başkan Böcek, “Hortum evlerin çatılarını dahi uçurmuş, seraları yıkmış. Üreticilerimiz seralarından daha ilk domates ürününü alacaklardı. Herhangi bir can kaybı olmaması sevindiricidir ama mal da canın yongası.
Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bütün ekiplerimizle burada tespitleri yapıyoruz Üreticilerimizin yanında olacağız. Yaraları da hep birlikte saracağız. Büyük geçmiş olsun” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek de geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Sayın Genel Başkanımız Antalya’da meydana gelen yağış ve hortum sonrası bizi görevlendirdi. Kumluca Belediye Başkanımız dünden beri burada. Büyükşehir Belediye Başkanımız da zararın olduğu mahalleleri tek tek yerinde geziyor. Zararların temin edilmesi noktasında azami gayreti çok kısa süre içinde yerine getirilecektir. Çiftçilerimizin doğal afetler karşısında çok daha güçlü biçimde korunması gerektiğini ve onların her türlü desteğe ihtiyacı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Burası hem Türkiye’ye hem de pek çok ülkeye ihracat yapan bir tarım merkezi. Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz” ifadelerini kullandı.
Hortumda serası zarar gören Toptaş Mahallesi’nden üretici Fedai Bozkaya da toplam 3 dönüm serasında büyük hasar olduğunu belirterek, “Seram tamamen gitti. Evimin çatısı da uçtu. Garajımda enkaz oldu. Büyük hasarımız var. Muhittin Başkanım geldi, yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, hortum felaketinin hemen ardından tüm imkanlarıyla vatandaşların yardımına koştu. Büyükşehir ekipleri, yaraların sarılması için zarar gören sera ve evlerde hasar tespiti yaptı. Tespit çalışmalarının ardından üreticiye sera naylonu yardımında bulunulacak. Park ve Bahçeler ekipleri seralarda üreticinin zararını en aza indirmek için yıkılan seralardaki ürünlerin toplanmasına yardımcı oldu. Ekipler, yıkılan ağaçları ve oluşan molozları da kaldırıyor. Sosyal Hizmet ekipleri de afetzedelere gıda paketi yardımında bulunuyor.
10 yıldır geri dönüşüm işi ile uğraştığını belirten Tuncer Pelit, çöpte en çok da parası uğruna çalıştıkları ekmekle karşılaşınca üzüldüğünü belirtti. "60-70 bin TL’lik ürünün dörtte birini tüketip atıyorlar"
Antalyaspor, Al Khor ile yaptığı hazırlık maçında 2-1 mağlup oldu. Teknik Direktör Alex de Souza, yeni sezonda mücadeleci bir takım kurmayı hedeflediklerini söyledi. Detaylar haberimizde...
Antalya'da Kemer'de yaşanan kazada, ATSO Başkanı Ali Bahar ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı. Başkan Bahar'ın ölümü, Antalya'yı yasa boğdu.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza'yı Burdur'daki kamp tesislerinde ziyaret ederek yeni sezonda başarılar diledi. Detaylar haberimizde...
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Organize Sanayi bölgesi Başkanı Ali Bahar tekne kazasında hayatını kaybetti. Ali Bahar cenazesi ne zaman ve nereden defin edilecektir. Detaylar
Antalya Burdur karayolu üzerinde meydana gelen trafik kazasında araç sürücüsü yaralandı. Detaylar haberimizde...