Antalya

Başkan Böcek hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ile birlikte, hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da incelemelerde bulundu.

Başkan Böcek hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da

 

 

Başkan Böcek hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da

 

“Üreticimizin yanında olacağız”

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek ile birlikte, hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da incelemelerde bulundu. Can kaybı olmamasının sevindirici olduğunu ifade eden Başkan Böcek, “Üreticilerimizin yanında olacağız Yaraları hep birlikte saracağız” dedi.

 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Yerel Yönetimler ve Dirençli Kentlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Antalya Milletvekilleri Aliye Coşar, Cavit Arı, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ile birlikte hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’yı ziyaret ederek, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. Hortumun zarar verdiği mahallelerde yıkılan sera alanlarında incelemelerde bulunan Başkan Böcek ve Gökan Zeybek, vatandaşların taleplerini dinledi.

YARALARI BİRLİKTE SARACAĞIZ

Hortumun iki ilçede seralara zarar verdiğini ifade eden Başkan Böcek, “Hortum evlerin çatılarını dahi uçurmuş, seraları yıkmış. Üreticilerimiz seralarından daha ilk domates ürününü alacaklardı. Herhangi bir can kaybı olmaması sevindiricidir ama mal da canın yongası. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak bütün ekiplerimizle burada tespitleri yapıyoruz Üreticilerimizin yanında olacağız. Yaraları da hep birlikte saracağız. Büyük geçmiş olsun” dedi.

ÇİFTÇİNİN DESTEĞE İHTİYACI VAR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek de geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Sayın Genel Başkanımız Antalya’da meydana gelen yağış ve hortum sonrası bizi görevlendirdi. Kumluca Belediye Başkanımız dünden beri burada. Büyükşehir Belediye Başkanımız da zararın olduğu mahalleleri tek tek yerinde geziyor. Zararların temin edilmesi noktasında azami gayreti çok kısa süre içinde yerine getirilecektir. Çiftçilerimizin doğal afetler karşısında çok daha güçlü biçimde korunması gerektiğini ve onların her türlü desteğe ihtiyacı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Burası hem Türkiye’ye hem de pek çok ülkeye ihracat yapan bir tarım merkezi. Can kaybı olmaması en büyük tesellimiz” ifadelerini kullandı.

HASAR BÜYÜK

Hortumda serası zarar gören Toptaş Mahallesi’nden üretici Fedai Bozkaya da toplam 3 dönüm serasında büyük hasar olduğunu belirterek, “Seram tamamen gitti. Evimin çatısı da uçtu. Garajımda enkaz oldu. Büyük hasarımız var. Muhittin Başkanım geldi, yanımızda oldu. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

BÜYÜKŞEHİR TÜM EKİPLERİYLE BÖLGEDE

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hortum felaketinin hemen ardından tüm imkanlarıyla vatandaşların yardımına koştu. Büyükşehir ekipleri, yaraların sarılması için zarar gören sera ve evlerde hasar tespiti yaptı. Tespit çalışmalarının ardından üreticiye sera naylonu yardımında bulunulacak. Park ve Bahçeler ekipleri seralarda üreticinin zararını en aza indirmek için yıkılan seralardaki ürünlerin toplanmasına yardımcı oldu. Ekipler, yıkılan ağaçları ve oluşan molozları da kaldırıyor. Sosyal Hizmet ekipleri de afetzedelere gıda paketi yardımında bulunuyor.  

 Başkan Böcek hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’daBaşkan Böcek hortum felaketinin yaşandığı Kumluca’da

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Korkuteli'nde Orman  Yangını
Yerel

Korkuteli'nde Orman Yangını

Antalya ili Korkuteli ilçesi Bayat mahallesi Domur Çukuru mevkiinde hayvan üretim çiftliğinde ormanlık alanın yanında çıkan yangında 60 dönümlük çalılık yandı.

Korkuteli Traktör  Altında Kaldı  Hayatını kaybetti
Yerel

Korkuteli Traktör Altında Kaldı Hayatını kaybetti

Antalya ili Korkuteli ilçesi Bayat mahallesinde tarlasını sürerken traktörün altında kalan sürücü hayatını kaybetti.

Antalya Kumluca'da Kaza Ramazan Ergin Araç içinde Yandı
Türkiye

Antalya Kumluca'da Kaza Ramazan Ergin Araç içinde Yandı

Antalya ili Kumluca ilçesi Bağlık Mahallesinde meydana gelen kazada 1 kişi yanarak can verdi.

Antalya Kepez Belediye Başkan Koltuğuna  İmran Babacan oturdu
Yerel

Antalya Kepez Belediye Başkan Koltuğuna İmran Babacan oturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Başkan Mesut Kocagöz'ün koltuğuna General Şadi Çetinkaya İlkokulu 2. sınıf öğrencisi İmran Babacan oturdu.

Antalya’da dev organizasyon; Cilt bakımı ve güzellik sorunları masaya yatırılıyor
Sağlık

Antalya’da dev organizasyon; Cilt bakımı ve güzellik sorunları masaya yatırılıyor

Antalya’da dev organizasyon; Cilt bakımı ve güzellik sorunları masaya yatırılıyor 24-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Antalya’da organize edilen uluslararası katılımlı ‘Güzellik, Estetik & Kozmetoloji Çalıştayı’ heyecanla bekleniyor

Ekolojik Kreş’te 23 Nisan coşkusu
Yaşam

Ekolojik Kreş’te 23 Nisan coşkusu

Döşemealtı Belediyesi Ekolojik Kreş’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.