Antalya

Başkan Ali Çandır: "Ortak akılla çalışıyoruz"

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Müşterek Komite Toplantısı, ATB Ali Çandır, Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ve 7 meslek komitesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Başkan Ali Çandır: "Ortak akılla çalışıyoruz"

Antalya Ticaret Borsası (ATB) Müşterek Komite Toplantısı, ATB Ali Çandır, Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ve 7 meslek komitesi üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.
ATB Müşterek Komite Toplantısı düzenlendi. ATB Başkanı Ali Çandır toplantıda yaptığı konuşmada, göreve başladığından beri "Birlikte hareket etme kültürümüzü geliştireceğiz" ilkesiyle hareket ettiğini söylerken, "Bu yaklaşımımızı görev süremiz boyunca devam ettirdik ve ettireceğiz. Sizler gibi değerli arkadaşlarımızla birlikte çalışmanın, ekip anlayışımıza güç kattığına inanıyoruz. Sizlerden aldığımız destekle, sektörümüz, kentimiz ve ülkemiz için daha fazla çalışıp, daha fazla üreteceğiz" dedi.

"Kimsenin gölgesine girmedik, kimseye de gölge etmedik"


ATB yönetimi olarak hizmet odaklı çalıştıklarını kaydeden Ali Çandır, "Kurumumuza ve kamuoyuna duyduğumuz sorumluluk gereği hiç kimsenin gölgesine girmedik, kimseye de gölge etmedik. Üyelerimizin sorunları ve hakları uğruna, sektörümüzün ve kentimizin geleceğini gözeterek çalışmalarımızı var gücümüzle sürdürdük. Kişisel çıkar ya da gelecek peşinde koşmadan aynı sorumlulukla çalışmaya devam edeceğiz. Borsamız kentin, bölgenin ve ülkenin en önemli kurumları arasında olduğunu her fırsatta gösteriyor. Çünkü bizim içimizde huzur var, dayanışma var. Biz o huzurla, hem işlerimizi yapıyor hem kentimizin, ülkemizin sorunlarıyla ilgileniyoruz. Çalışmalarımızla rol model oluyoruz” diye konuştu.
Önümüzdeki dönemde, ekonomik faaliyetlerin yanı sıra Antalya’nın gelişime katkı sağlamak için hayata geçirilecek proje ve faaliyetlerde de ortak akılla birlikte çalışacaklarını vurgulayan Başkan Çandır, "Antalya ve Türkiye tarımına ve ekonomisine hep birlikte katkıda bulunmaya devam edeceğiz. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu’nun dediği gibi ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır’. Bugün ülkenin eskisinden daha çok çalışmaya, üretmeye, ihraç etmeye ihtiyacı var. Bizlerin de bunun hakkını vermesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

“Sorunların takipçisiyiz”


Meslek komitelerinin Borsa’nın temel dayanak noktalarından olduğuna vurgu yapan Başkan Çandır, “Sektörümüz, kentimiz ve ülkemiz gündemdeki tüm konular, komite toplantılarımızda ele alınmakta ve bu da bize güç katmaktadır” dedi. Çandır, komitelerde alınan kararların başta TOBB olmak üzere ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşıldığını, takibinin yapıldığını belirtirken, “Gelecekte alınacak kararları da titizlikle takip edecek ve çözüm için faaliyetlerimizi kesintisiz bir şekilde sürdüreceğiz” diye konuştu. Başkan Çandır, komite üyelerine Borsa’nın yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Korona, iklim değişikliği gibi konular dünyanın gündeminde olduğunu belirten Çandır, Borsa’nın da çalışmalarını yürütürken ve proje yaparken gelişmeleri takip ettiğini anlattı. Çandır, komite üyelerine emekleri nedeniyle teşekkür etti.
ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, 7 farklı meslek komitesinden üyelerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu söylerken, “Borsamız çalışmalarını ve sektörlerimizle ilgili gelişmeleri değerlendirmek üzere birlikteyiz. Sizlerin görüş ve önerileri bizler için önemli. Çalışmalarınızı nedeniyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Meclisimizde gündeme gelen her konunun basın aracılığıyla kamuoyunda yer aldığını belirten Erdoğan Ekinci, Borsa’nın etki alanına dikkat çekti.
ATB Genel Sekreteri Tolgahan Alavant, Borsa mevzuatıyla ilgili bilgiler verirken, Borsa’nın kurumsal yapısı, ortaklıkları, kalite ve akreditasyon belgeli hizmetlerini anlattı. ATB Ar-Ge Sorumlusu Çetin Salman, komitelerin çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. Toplantıda komite üyeleri, sektörleriyle ilgili değerlendirmede bulundu, kurumsal beklenti ve önerilerini dile getirdi. Toplantıda, komite üyelerine yönelik ekonomik değerlendirme anketi yapıldı.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Ali Çandır'dan 10 Kasım Atatürk'ü anma günü mesajı
Yerel

Başkan Ali Çandır'dan 10 Kasım Atatürk'ü anma günü mesajı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) ve Antalya Tarım Konseyi (ATAK) Başkanı Ali Çandır, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü dolayısıyla yayımlanan mesajında, Atatürk'ü minnet, saygı ve özlemle andı ve Cumhuriyet'in kazanımlarının sonsuza kadar yaşatılması gerektiğini vurguladı.

YÖREX fuarına Antalya  ev sahipliği yapıyor
Yaşam

YÖREX fuarına Antalya ev sahipliği yapıyor

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) desteğiyle bu yıl 12’ncisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, kapılarını düzenlenen törenle açtı. 500'den fazla katılımcının yer aldığı fuarda, Anadolu'nun dört bir yanından yüzlerce yöresel ürün sergilendi.

12. YÖREX Fuarı Antalya'da kapılarını açtı
Yerel

12. YÖREX Fuarı Antalya'da kapılarını açtı

Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde düzenlenen 12. YÖREX Fuarı, 500'den fazla katılımcı ile Antalya'da kapılarını açtı. Fuarda, Anadolu'nun dört bir yanından yüzlerce yöresel ürün sergilendi.

Dev Tohumculuk Kongresi Antalya'da Düzenlenmesi için  İşbirliği Protokolü
Yerel

Dev Tohumculuk Kongresi Antalya'da Düzenlenmesi için İşbirliği Protokolü

Türk tohumculuk sektörünün uluslararası alanda tanıtılmasında son derece önemli olan 2026 yılı Asya Pasifik Tohumcular Birliği (APSA) Tohumculuk Kongresi’nin Antalya’da yapılması için ATB, TÜRKTOB ve TÜRKTED arasında işbirliği protokolü imzalandı.

ATB Başkanı Ali Çandır: "Tarım, vergi gelirlerine ciddi katkı sağlıyor"
Yaşam

ATB Başkanı Ali Çandır: "Tarım, vergi gelirlerine ciddi katkı sağlıyor"

"Tarım vergi gelirlerine ciddi katkı sağlayan bir sektör, o nedenle tarımdan vazgeçemeyiz; tarımımıza daha çok sahip çıkıp, güçlendirmeliyiz" dedi. Devamı haberimizde...

Tarımsal girdi maliyetleri Temmuz’da yükseldi
Yerel

Tarımsal girdi maliyetleri Temmuz’da yükseldi

Antalya Ticaret Borsası ve Antalya Tarım Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan Temmuz ayı Tarım Girdi Fiyat Endeksi’ni (Tarım-GFE) değerlendirdi. Devamı haberimizde...