Burdur

Başkan Alagöz Tefenni için 3. kez aday

Tefenni Belediye Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkan adayı Ümit Alagöz, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri öncesi değerlendirmelerde bulundu. Alagöz, vatandaşlarına seslenerek seçim sürecinin önemine vurgu yaptı ve birlik içinde bir Tefenni için çağrıda bulundu.

Başkan Alagöz Tefenni için 3. kez aday

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz: 'Hizmet Yarışı, Birlik ve Beraberlik İçinde Geçmeli'

Tefenni Belediye Başkanı ve aynı zamanda Belediye Başkan adayı Ümit Alagöz, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri öncesi değerlendirmelerde bulundu. Alagöz, vatandaşlarına seslenerek seçim sürecinin önemine vurgu yaptı ve birlik içinde bir Tefenni için çağrıda bulundu.

Alagöz, açıklamasında 47 yaşında olduğunu ve birçok seçim süreci yaşadığını belirtti. Türk Milletinin üstün ferasetine vurgu yaparak, milletin hizmet edeni ve toplum menfaatini önceleyeni her zaman koruduğunu ifade etti.

Başkan Alagöz, seçimlerin hizmet yarışı olduğu sürece makbul ve kıymetli olduğunu vurgulayarak, adayların kin, öfke ve intikam arzusuyla hareket etmemesi gerektiğine dikkat çekti. Kendisinin ve diğer adayların, millete hizmet etme arzusu içinde olmalarını temenni etti.

Seçim sonuçları ne olursa olsun birlik ve beraberlik içinde bir Tefenni için uyanacaklarını belirten Ümit Alagöz, adaylara başarılar diledi. Ümit Alagöz, projelerini detaylarıyla paylaşacaklarını ve Tefenni'yi Türkiye'nin gözde ilçesi yapmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Başkan Alagöz, açıklamalarını, rahmetli Cahit Sıtkı TARANCI'nın dizeleriyle noktalayarak, memleket sevgisi ve hizmet anlayışını vurguladı. Tefenni için birçok hayalinin olduğunu ifade eden Alagöz, 10 yıllık bilgi ve tecrübe birikimleriyle daha büyük hizmetlere imza atacaklarını belirtti.

Açıklamalarını sonlandıran Alagöz, "Oyunun rengi her ne olursa olsun, en kalbi duygularımla kucaklıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Ümit Alagöz'ün açıklaması şu şekilde,

"Değerli vatandaşlarım, kıymetli hemşerilerim;
47 yaşındayım. Bu yaşıma kadar çok seçim gördüm ve seçim süreci yaşadım. Hem genel hem de yerel. Bu seçimlerde zaman zaman seçilenler değişti. Ama bir şey hiç değişmedi. Değişmeyen tek şey Türk Milletinin üstün ferasetiydi.
Bu Millet kendisine hizmet edeni,
Kendisi için cefa çekeni,
Milletini kendi canından aziz bileni,
Toplum menfaatini, şahsi menfaatinin üstünde göreni, Önce Ülkem ve Milletim sonra partim en son ben diyeni her zaman bildi, korudu ve kolladı.
Bu necip Millet, Yerel seçimlerde de Ülkesini ve Milletini her şeyin üstünde aziz bileni mutlaka bilecek ve sahip çıkacaktır.
Kıymetli hemşerilerim;
Seçimler bir hizmet yarışı olduğu sürece makbul ve kıymetlidir. Eğer bir veya birden fazla aday bir kin, bir öfke ve bir intikam arzusu ile seçim yarışına dâhil olmuşsa ve yine bu adaylar olmadık iftiralara başvuruyorsa bu Millet bunun hesabını soracak ve Aziz Milletim, kendisi için tüm kıymet verdiklerinden, eşinden, çocuklarından, anne ve babasından fedakârlık eden, kendisine köle olmuş adaya mutlaka ama mutlaka açık ara sahip çıkacaktır.
31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinin öncelikle Vatanımıza ve Milletimize, en nihayetinde de Tefenni’mize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.
Bu kutsal göreve, milletimize hizmet yarışına daha iyi hizmet etmek arzusu ile dâhil olmuş tüm adaylara başarılar diliyorum.
Şahsım başta olmak üzere, içinde en ufak bir kin, öfke ve fitne ile bu yarışı çirkinleştirecek bir aday olması halinde Cenab-ı Hakkın bu zihniyete bu kutsal makamları nasip etmemesini diliyorum.
Seçim sonuçları her ne olursa olsun, bunun bir hizmet yarışı olduğunu unutmayarak, 1 Nisan sabahı birlik ve beraberlik içinde bir Tefenni’ye uyanacağımızı, kaybedeni olmayan bir Tefenni olacağını şimdiden ilan ediyor, bu huzur ve barış ortamını kimsenin bozmasına izin vermeyeceğimin de özellikle bilinmesini istiyorum.
Sevgili hemşerilerim son olarak,
Tefenni için birçok hayalimiz var. Önümüzdeki günlerde yeni dönem projelerimizi detayları ile sizlerle paylaşacağım lakin, şunu özellikle çok iyi biliyorum ki Tefenni artık bizden daha vizyon, daha büyük projeler bekliyor. İlçemizi Burdur’un değil Türkiye’nin gözde ilçesi yapmak için Şahsım ve yol arkadaşlarımla ilk günkü aşkla, her zamankinden daha heyecanlı ve her zamankinden daha arzuluyuz. 10 yıllık bilgi ve tecrübe birikimimiz ile sizlere daha büyük hizmetler edebilmenin gayreti içerisinde olacağız.
Kıymetli hemşerilerim.
Bugün, 2 dönem üst üste şahsıma teslim etmiş olduğunuz emanete hiç bir halel getirmeden, canımdan aziz bilerek korumanın ve sahip çıkmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyorum.
“Her şey daha refah, daha ferah, daha gelişmiş, daha sosyal ve Bölgesinde değil Ülkesinde örnek olan bir TEFENNİ için” sloganı ile yaptığımız hizmetler yapacak olduğumuz hizmetlerin teminatıdır diyerek, 31 Mart 2024 Mahalli idareler yerel seçimlerinde 3. Kez Tefenni Belediye Başkan adayı olarak şahsımı ve fedakâr yol arkadaşlarımı siz değerli hemşerilerime emanet ediyorum.
Açıklamalarıma burada son verirken, rahmetli Cahit Sıtkı TARANCI’nın aşağıdaki dizelerinin hislerime bir nebze tercüman olacağını düşünüyorum.
Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikâyet ölümden olsun.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm İlçe halkımı oyunun rengi her ne olursa olsun en kalbi duygularımla kucaklıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Başkan Alagöz, seçim araçlarında müzik yayınına son verdi
Yerel

Başkan Alagöz, seçim araçlarında müzik yayınına son verdi

MHP Tefenni Belediye Başkan Adayı Ümit Alagöz, vatandaşların önerilerini göz önünde bulundurarak özel program yapılan günler hariç seçim araçlarından müzik yayını yapmayı durduracağını duyurdu

Başkan Ümit Alagöz'e Büyük Destek: 1000 Kişinin Üzerinde Katılımla Coşkuyla Karşılandı!
Yerel

Başkan Ümit Alagöz'e Büyük Destek: 1000 Kişinin Üzerinde Katılımla Coşkuyla Karşılandı!

Tefenni Belediye Başkanı ve belediye başkan adayı Ümit Alagöz, dün akşam düzenlenen aday tanıtım toplantısına 1000 kişinin üzerinde katılımla büyük bir coşku yaşandığını açıkladı. Alagöz, hemşerilerine teşekkürlerini sundu.

Türk Tarihi Parkı'nda Yeni Kafeteryanın Açılışı yapıldı
Yerel

Türk Tarihi Parkı'nda Yeni Kafeteryanın Açılışı yapıldı

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Türk Tarihi Parkı'nda hizmete açılan yeni kafeteryanın açılışını gerçekleştirdi. Başkan Alagöz, tesisin ilçenin sosyal hayatına olumlu katkı sağlamasını ve bölge halkına keyifli bir buluşma noktası sunmasını diledi.

Şiddetli Rüzgar ve Fırtına sonrası yaralar sarılıyor
Yerel

Şiddetli Rüzgar ve Fırtına sonrası yaralar sarılıyor

Burdur'un Tefenni ilçesinde geçen hafta Pazar günü yaşanan şiddetli rüzgar ve fırtına, bazı binalarda hasara neden oldu. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...

Esnaflara Ticari Konteyner Desteği
Yerel

Esnaflara Ticari Konteyner Desteği

Burdur'un Tefenni ilçesinde, Başkan Ümit Alagöz tarafından esnaflara ticari konteyner desteği sağlanıyor. Detaylar haberimizde...

Başkan Ümit Alagöz'den Müjde: Tefenni'de Ücretsiz Halk Otobüsü Seferleri 3 Ocak'ta Başlıyor
Yerel

Başkan Ümit Alagöz'den Müjde: Tefenni'de Ücretsiz Halk Otobüsü Seferleri 3 Ocak'ta Başlıyor

Tefenni Belediyesi tarafından her gün saat başı olarak hizmet veren ücretsiz şehir içi halk otobüsü seferleri, 3 Ocak Çarşamba günü itibariyle yaz arasından sonra tekrar başlıyor. İşte güzergah ve saat bilgileri.