Antalya

Antalya Valisi Şahin: 'Kıyıya vuran cesetlerin sebebi seri katil değil soykırım savaşları'

Son günlerde Antalya sahillerine vuran cesetler ile ilgili açıklamada bulunan Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Ardı ardına kıyıya vuran parçalanmış insan bedenlerinden sonra kentte seri katil mi var soruları sorulmaya başlandı.

 Antalya Valisi Şahin: 'Kıyıya vuran cesetlerin sebebi seri katil değil soykırım savaşları'

Son günlerde Antalya sahillerine vuran cesetler ile ilgili açıklamada bulunan Antalya Valisi Hulusi Şahin, “Ardı ardına kıyıya vuran parçalanmış insan bedenlerinden sonra kentte seri katil mi var soruları sorulmaya başlandı. Bunlar belki bir seri katil cinayetleri değil ama, yanı başımızda süren ve Gazze’de insanlık dramına tanık olduğumuz bir soykırım savaşı olduğu açık” dedi.
Konyaaltı Sanayici ve İş İnsanları Derneği (KONYSİAD) toplantısının konuğu Antalya Valisi Hulusi Şahin oldu. İş insanları ile bir araya gelen Şahin, önemli açıklamalarda bulundu. Toplantının açılış konuşmasını KONYSİAD Başkanı İlhami Kaplan yaptı. Kaplan, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Seri katil ‘savaşlardır’

Son günlerde kent kıyılarına vuran parçalanmış cesetler hakkında da açıklamalarda bulunan Antalya Valisi Hulusi Şahin, ‘Seri katil mi var?’ sorularına yanıt olarak, “Ardı ardına kıyıya vuran parçalanmış insan bedenlerinden sonra kentte seri katil mi var soruları sorulmaya başlandı. Bunlar belki bir seri katil cinayeti değil ama yanı başımızda süren ve Gazze’de insanlık dramına tanık olduğumuz bir soykırım savaşı olduğu açık. Bulunan cesetler tahmini olarak Lübnan’dan, Avrupa’ya gitmek isteyen ve yaklaşık 90 kişinin olduğunu tahmin ettiğimiz bir geminin batması sonucu olduğuna dair tespitler var. Bu savaş bir an önce durmadığı sürece benzer tabloları görebiliriz. Bu nedenle yaşanan bu insanlık dramına karşı herkesi bir olmaya ve tepki göstermeye davet ediyorum” dedi.

Vali’den kısırlaştırma çağrısı

Sokak hayvanları ile ilgili gelen soruya yanıt veren Vali Şahin kanunları işaret ederek, “Sokak hayvanlarıyla ilgili kanunlar açık. Son günlerde gündeme gelen bu konuyla ilgili yerelde belediyelere düşen görevler bellidir. Bu işi itlaf ederek veya hayvanları bir araya sıkıştırıp atarak değil kısırlaştırarak çözebiliriz. Köpekler yapıları gereği sosyal canlılar ve insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorlar. Tüm bunları göz önüne aldığımızda kısırlaştırma seferberliğiyle birlikte sokaklardaki hayvan popülasyonunda da ciddi düşüşler göreceğizdir” ifadeleriyle çözüme ilişkin belediyelere çağrıda bulunup, sorunun çözümü için vakit kaybetmeden bir an önce harekete geçilmesi tavsiyesinde bulundu.

Sürpriz proje hazır

Antalya’da artan ve kangren haline gelen trafik sorunuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Vali Şahin, yeni yollar açılmadan sorunun çözüne kavuşmayacağını ifade ederek, “Antalya’nın ilk sorununun başında trafik geliyor. Antalya’ya geleli yaklaşık 6 ay oldu ve bu sorun ilk göze çarpan olmuştu. Şehir büyüyor. Turizm ve göçle beraber yazın merkez nüfus 2 katına çıkıyor. Yeni yollar açmadan bu sorunun üstesinden gelinmez. Yeni yolların yanında mevcut yollara da alt ve üst geçitlerle tekrar düzenlemelidir. Mümkün olduğunca trafikte ışığı azaltmalıyız. Konuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Bazı hazırladığımız projeler var. Trafik sorununa dair bazı çalışmalarımızı ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız. Diğer yandan Antalya-Alanya arasında yapılacak olan otoyolun ihalesine çıkıldı. Kaş-Demre arasında yapılacak yol ile ilgili de çalışmalar sürüyor. Antalya’nın en doğusundan en batısına kadar ulaşımla ilgili sorunları çözerek vatandaşlara konforlu ve hızlı bir ulaşım sağlayacağız” dedi.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Antalya  Valsi Şahin Korkuteli' yi Ziyarette Bulundu
Yerel

Antalya Valsi Şahin Korkuteli' yi Ziyarette Bulundu

Korkuteli' yi ziyaret eden Vali Hulusi Şahin, ilçe protokolünden ilçe hakkında bilgi aldı. Devamı haberimizde..

Antalya Valisi Şahi'nden, yurt talimatı
Yerel

Antalya Valisi Şahi'nden, yurt talimatı

Antalya Valisi Hulusi Şahin, yurt talep eden tüm öğrencilere barınma imkanının sağlanacağını belirterek, devamı haberimizde..

Antalya Valisi  Şahin'den, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı
Yerel

Antalya Valisi Şahin'den, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Antalya Valisi Hulusi Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında, "30 Ağustos Zaferi; milletimizin, özgürlük ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihe kazınmıştır" dedi. Devamı haberimizde..

Antalya Valisi  Şahin: "Akseki alternatif turizmde önemli bir potansiyel"
Yerel

Antalya Valisi Şahin: "Akseki alternatif turizmde önemli bir potansiyel"

Antalya Valisi Hulusi Şahin, Akseki ilçesini ziyaret ederek, "Akseki, özellikle otantik seyahat ve yörük kültürünün turizmde katma değer oluşturulabilmesi açısından önemli bir yere sahip"dedi. Devamı haberimizde..

Yeni Antalya Valisi Hulusi Şahin Göreve Başladı
Yerel

Yeni Antalya Valisi Hulusi Şahin Göreve Başladı

Ağustos 2023 Cumhurbaşkanı kararnamesi ile Malatya'dan Antalya'da atanan Vali Hulusi Şahin, görevine başladı

Antalya Yeni Valisi Hulusi ŞAHİN  kimdir
Yerel

Antalya Yeni Valisi Hulusi ŞAHİN kimdir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen atama kararı sonunda, Malatya Valisi Hulusi Şahin Antalya Valiliği'ne atandı.