Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı Güneş Mahallesi Cami inşaatı yüzde 99 oranında tamamlandı. Caminin iç-dış boyamaları, elektrik ve sıhhi tesisat çalışmaları tamamlanırken halı döşemesi yapılıyor. Cami’nin önümüzdeki günlerde ibadete açılması planlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi’nin, Antalya için hayata geçirdiği önemli projelerden olan ve bölge halkının büyük bir mağduriyetini gideren “Güneş Mahallesi Kentsel Dönüşüm” projesi kapsamında, mahalle sakinlerinin ihtiyacının giderilmesi amacıyla başlattığı “Güneş Mahallesi Cami Projesi” inşaatında sona yaklaşıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Güneş Mahallesi'nde başlattığı cami projesi inşaatının yüzde 99’u tamamlandı. Mahalle sakinlerinin büyük bir heyecanla beklediği cami inşaatının tamamlanıp açılmasıyla vatandaşlar ibadetlerini rahatça gerçekleştirebilecekler. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 27724 ada 7 parsel üzerine inşa ettiği Güneş Mahallesi Cami Projesi toplamda 2 bin 152 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Caminin iç-dış boyamaları, elektrik ve sıhhi tesisat çalışmaları tamamlanırken ibadete uygun hale gelebilmesi için sadece halı döşemesi kaldı.
Büyükşehir Belediyesinin Güneş Mahallesinde hayata geçirdiği, mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve modern bir ibadet alanı sunmayı hedeflediği Cami Projesi iç ve dış görünüşüyle görenleri cezbediyor. Güneş Mahallesi Cami’de zemin katında wc, gasilhane, morg, abdesthane, taziye salonu gibi bölümler bulunurken, 1. katta son cemaat yeri, harim ve imam odası gibi alanlar yer alıyor. Ayrıca, caminin 2. katında kadın mahfili bölümü yer alıyor. Toplam kapasitesi 825 kişi olarak planlanan Güneş Mahallesi Cami’nin projesinde
940 metrekarelik yeşil alan, 615 metrekarelik sert zemin, şadırvan ve iki minare bulunuyor.
Burdur Bucak'ta trafik kazası meydana geldi. Burdur'un Bucak ilçesinde otomobil ile çarpışan hafif ticari aracın köprüde asılı kalması sonucu itfaiye tarafından kurtarılan 3 yaralı hastaneye kaldırıldı.
Bilecik'in en güzel ilçesi belli oldu. Bir medya ajansı, yapay zeka arama motoruna Türkiye'nin en güzel ilçelerini belirlemesi için talimat verdi. Yapay zeka tarafından yapılan detaylı analizler sonucunda Bilecik'in en güzel ilçesinin Bozüyük olduğu ortaya çıktı.
Teknolojinin hızla ilerlemesi, çeşitli alanlarda yenilikçi çözümler sunarak hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Bu kez, bir medya ajansı, yapay zeka arama motorunu kullanarak Türkiye'nin en güzel ilçelerini belirlemek için bir çalışma başlattı.
Yapay zeka tarafından yapılan bir çalışma ile, Kütahya'nın Tavşanlı ilçesi en güzel ilçe olarak seçildi.
Türkiye'nin nadide şehirlerinden olan Ağrı’nın en güzel ilçesi neresi? Bu sorunun yanıtını yapay zekaya sorduk. Bu sorunun yanıtı Doğubeyazıt oldu. İşte tüm ayrıntılar…
Son yıllarda yapay zeka teknolojileri, birçok alanda olduğu gibi turizmde de fark yaratmaya devam ediyor