Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, 25 lise öğrencisine iklim okuryazarlığı eğitimi verdi. Öğrencilere ekosistem için iklimin önemi anlatıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı’na bağlı İklim Değişikliği Şube Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi personeline ve lise öğrencilerine yönelik iklim okuryazarlığı eğitimi düzenledi. AB projesi çerçevesinde verilen eğitimde, iklim değişikliğiyle mücadelede küresel düzeyde yapılması gerekenlerin yanı sıra, günlük hayattaki eylemlerimizin gezegen üzerindeki etkilerini değerlendirmeleri ve bu etkileri azaltmak için çözüm önerileri geliştirmeleri anlatıldı. Bu sayede, gençler iklim değişikliğinin ciddiyetini anlamak ve bireysel olarak harekete geçmek konusunda şuurlandırıldı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenen eğitim programı boyunca, öğrencilerin çeşitli etkinliklerle konuyu daha iyi anlamaları sağlandı. İnsan faaliyetlerinin sera gazı emisyonları ve küresel ısınma gibi iklim değişikliği faktörlerine nasıl katkıda bulunduğu anlatılırken, iklim değişikliğinin doğal ekosistemler, su kaynakları ve insan sağlığı üzerindeki etkileri de vurgulandı.
Yedi İklim Anadolu Lisesi öğrencisi Pelin Sudüşen eğitim sayesinde daha fazla bilgiye sahip olduğunu vurgulayarak “Önce de iklim ile alakalı birkaç bilgim vardı ancak bu eğitim sayesinde hem pekiştim hem de bilgim arttı. Küresel ısınmaya neden olan ve birçok faktörü bulunan sera gazı gibi birçok sorunun nasıl önüne geçebileceğimizi bu eğitim sayesinde öğrenmiş olduk. Gerekli önlemlerin alınması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda neler yapılması gerektiğini de kavramış olduk” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Sapadere İpek Evi Üretim Merkezi’nde ipek böceği yetiştiriciliğine başlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakçi kuruluşu EKDAĞ'ın yeni yönetimi belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Manavoğlu, Genel Müdür ise Ahmet Aydın olarak atandı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Altınkale, Bahçeyaka, Yeniköy ve Çıplaklı Mahallelerini kapsayan yaklaşık 350 milyon TL’lik kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Dereköy Mahallesi’nde 1443 metrekare alan üzerinde 561 metrekare kapalı alana sahip olacak çok amaçlı salon inşa ediyor. Yaklaşık 17 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile tamamlanacak olan çok amaçlı salonun içerisinde mutfak, hazırlık odası ve tuvaletler de bulunacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın Karaman sınırında bulunan yayla yolundaki tehlikeli bölümleri yeni bir yol açarak güvenli hale getirdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyor.