Antalya genelinde hafta sonu etkili olan ve hızı saatte 100 km’yi bulan şiddetli fırtına sebebiyle teyakkuzda bekleyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yıkılan ağaçlar ve kırılan dallarının olumsuzluğa neden olmaması için hummalı bir çalışma yürüttü.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sarı ve turuncu uyarı verilen Antalya'da saatteki hızı 100 kilometreye kadar çıkan fırtına bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Uyarı sonrası teyakkuzda bekleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri gelen ihbarlara anında müdahale etti. Kent merkezinde birçok farklı noktada fırtına nedeniyle ağaçlar yerinden sökülürken, birçok ağacın da dalları kırıldı. Ana yollarda orta refüjlerde devrilen ağaçlara müdahale eden ekipler, kırılan ağaç dallarını keserek araç ve yaya trafiğinde yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçti. Hafta sonu fırtına kapsamında gelen ihbarlarla yoğun bir çalışma gerçekleştiren Büyükşehir ekipleri fırtınanın etkisini yitirmesinin ardından da yaşanabilecek olumsuzlukları önleme adına çalışmalarına devam ediyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Sapadere İpek Evi Üretim Merkezi’nde ipek böceği yetiştiriciliğine başlandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakçi kuruluşu EKDAĞ'ın yeni yönetimi belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Manavoğlu, Genel Müdür ise Ahmet Aydın olarak atandı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT Genel Müdürlüğü Döşemealtı ilçesi Altınkale, Bahçeyaka, Yeniköy ve Çıplaklı Mahallelerini kapsayan yaklaşık 350 milyon TL’lik kanalizasyon çalışması gerçekleştiriyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, Dereköy Mahallesi’nde 1443 metrekare alan üzerinde 561 metrekare kapalı alana sahip olacak çok amaçlı salon inşa ediyor. Yaklaşık 17 milyon TL’lik bir yatırım bedeli ile tamamlanacak olan çok amaçlı salonun içerisinde mutfak, hazırlık odası ve tuvaletler de bulunacak.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya’nın Karaman sınırında bulunan yayla yolundaki tehlikeli bölümleri yeni bir yol açarak güvenli hale getirdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı coşkuyla kutluyor.