Antalya Büyükşehir Belediyesi, genç yetenekleri keşfetmek ve onları geleceğin futbolcuları olarak yetiştirme amacıyla yeni bir adım attı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi, 6-13 yaş arasındaki 200 sporcu adayına futbol eğitimi sağlayacak Genç sporculara kaliteli eğitim ve altyapı desteği sağlayarak Türk futboluna yeni yetenekler kazandırmayı hedefleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Futbol Akademisi başladı. Deniz Mahallesi’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait halı sahada 6-13 yaş arasındaki 200 sporcu futbol eğitimi almaya başladı. Futbol akademisi için gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Nurettin Tonguç, akademide eğitim görecek olan genç sporculara başarılar dileyerek, "Bu akademi, geleceğin yıldızlarını yetiştirmek adına önemli bir adım. Buradan yetişecek futbolcularla gurur duyacağız" dedi.
Futbol Akademisi'nin açılışında konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Durmuş Ali Arslan, 200 gencin akademide eğitim alacağını vurgulayarak, "Bu akademi, genç yetenekleri keşfetmek ve onları profesyonel futbolculara dönüştürmek için önemli bir platform olacak. Ayrıca, alt yapı oluşumları için büyük bir adım atmış bulunuyoruz. Gençlerimiz için burada futbolu öğrenerek kariyerlerine sağlam bir temel atacaklar" şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından genç sporculara forma dağıtımı gerçekleştirildi. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz Futbol Akademisi’ne kayıt yaptırma hakkı kazanan sporcular ilk idmanlarını gerçekleştirdi.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Burdurlu gazeteci genç kadın hüzne boğdu! Son yolculuğuna uğurlandı Burdur'un Bucak ilçesi Kızılkaya Beldesinde de tanınan, Antalya’da gazetecilik kariyerine devam eden Rabihan Aktaş, hayatını kaybetti.
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.