Yüksek yargıda seçim maratonun ilk ayağı tamamlandı. AYM'nin 18. Başkanı Zühtü Arslan'ın Yüksek Mahkemedeki 12 yıllık görev süresinin 20 Nisan'da dolması nedeniyle başkanlık seçimi süreci gerçekleştirildi. 15 üyeden 9'unun oyunu alan Kadir Özkaya, AYM’nin 19. Başkanı oldu. Rakibi Yusuf Şevki Hakyemez ise 6 oy aldı.
KADİR ÖZKAYA KİMDİR
Kadir Özkaya, 12 Ağustos 1963 tarihinde Tarsus’ta doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde memurluk, Tarım Kredi Kooperatiflerinde kontrolörlük görevlerinde bulundu. 4 Şubat 1991 tarihinde başladığı idari yargı hâkimlik stajını tamamladıktan sonra 13 Mayıs 1993 tarihinde Danıştay tetkik hâkimliğine atandı.Anayasa Mahkemesi raportörlüğü görevini sürdürürken, 2011 yılında, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Danıştay üyeliğine; 18 Aralık 2014 tarihinde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilmişti. Evli ve iki çocuk babası. Kadir Özkaya, 21 Mart'ta yapılan seçimde Zühtü Arslan'ın yerine AYM'nin yeni başkanı seçildi.
Hürriyet
Gölhisar Kaymakamı Emre Çifçi'ye, Başkan Sertbaş'tan hayırlı olsun ziyareti Gölhisar Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, Gölhisar'ın yeni Kaymakamı Emre Cifçi'ye hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Emre Cifçi kimdir, detaylar için tıklayın
Denizli Baklan Kaymakamı Ceyda Durmaz, Burdur Yeşilova'ya atandı. Yeni görevine başlayan Kaymakam Durmaz, Yeşilova'nın gelişimi için çalışacak. Detaylar burada.
Kemer Kaymakam V. Zeynep Demir, Vali Türker Öksüz'ü ziyaret ederek "Kadınlar Üretiyor Özel İdare Destekliyor" projesi kapsamında üretilen çilek reçelini takdim etti. #Burdur #Kemer #KadınÜreticiler #Tarım #Çilek #Reçel #TürkerÖksüz #ZeynepDemir
Antalya Kumluca Kaymakamı Tekin Erdemir, 2024 LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan Kumluca Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Melike Korkmaz’ı ödüllendirdi.
Antalya’daki sağlık yatırımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Antalya Korkuteli ilçesi Yeni Mahalle’de inşa edilecek olan Korkuteli Kadın Dal Aile Sağlığı Merkezi’nin temel atma töreni geniş katılımla gerçekleştirildi.
Burdur Valisi Türker Öksüz, Resmi Gazete'de yayımlanan kararname ile görev yeri değiştirilen vali yardımcıları ve kaymakamlara veda mesajı yayınladı. Detaylar burada...