Denizli

Akşener, Denizli’de 1 oy kendine, 1 oy Kılıçdaroğlu’na istedi

Denizli’de düzenlenen açık hava toplantısında partilileriyle bulaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “14 Mayıs akşamı ben Başbakan olacağım, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

Akşener, Denizli’de 1 oy kendine, 1 oy Kılıçdaroğlu’na istedi

Denizli’de düzenlenen açık hava toplantısında partilileriyle bulaşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “14 Mayıs akşamı ben Başbakan olacağım, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak” dedi.

Millet İttifakı ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs’ta yapılacak 13. Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri çalışmaları çerçevesinde Denizli’de partilileriyle buluştu. Kentin önemli güzergahlarından geçen seçim otobüsünden halkı selamlayan Meral Akşener, 29 Ekim Bulvarı’nda düzenlenen açık hava toplantısında vatandaşlara hitap etti.

14 Mayıs’ta millete mahcup olmayacaklarını iddia eden Meral Akşener, “14 Mayıs seçimleri çok özel bir güne denk geldi. Aynı gün Anneler Günü’nü kutlayacağız. 14 Mayıs’ta annelerimiz, bacılarımız ve genç kızlarımız sandığa sahip çıkacaktır. Seçimler bizim için bayramdır. Bir birbirimize küfür ederek, birbirimize iftiralar atarak bir seçim olabilir mi? Siyasetçi bir aileden geliyorum, 30 yıldır kendim siyaset yapıyorum. Bugüne kadar böyle bir seçim ortamı görmedim. Bizi darbecilikle suçluyorlar. Darbeyi belinde silahı olanlar yapar, oyunu kullanan seçmen darbe yapabilir mi? Denizli’de PKK’lıyım, Diyarbakır’da faili meçhulcüyüm. Faili meçhulcü olduğu iddia edilen bir kişi PKK’lı olamaz, PKK’lı olan biri ise faili meçhulcü olmaz. Karar verin artık kardeşim, ben hangisiyim. Ankara’nın göbeğinde gepgenç bir akademisyen katledildi, çocukları yetim kaldı. Bu meydandan söz veriyorum; 15 Mayıs sabahı Sinan Ateş’in katilleri ve azmettirenleri bulmaz ve hesap sormazsam namerdim, şerefsizim” diye konuştu.

“İş garantili 2. Şans Okulları açacağız”
Seçmenlere seçim vaatlerini de sıralayan Akşener, “İktidar olur olmaz, 1 ay içerisinde 100 bin öğretmen tayin edeceğiz. Tüm köy okullarını yeniden açacağız, az hasarlı 11 bin köy okulunu hemen yeniden faaliyete geçireceğiz. Bu okullara öğretmen, ziraat mühendisi ve veteriner atamaları yaparak köylerimizi yeniden kalkındıracağız. Genç arkadaşlarımızın köylerinde arım yapabilmeleri için her türlü desteği vereceğiz. Onların SGK veya Bağ-Kur primlerini devlet olarak biz ödeyeceğiz. Besicilik yapılan köylerde çoban maaşı ve SGK’sını biz ödeyeceğiz. 18-26 yaş arazındaki gençlerimize iş buluncaya kadar hiçbir şekilde soru sormadan 2 bin 500 lira maaş bağlayacağız. Evde çalışan dar gelirli ailelerin kadınlarına 2 bin 500 lira maaş bağlayacağız. Engelli bakan ailelere verilen maaş 2 bin 300 - 400 civarında. Bunu 2 katına çıkaracağız. Engelli bakmak dünyanın en zor işidir, 2 bin küsur lirayla bir engelli bakılması mümkün değil. TÜİK rakamlarını geriye doğru tarayıp gerçek enflasyonu ortaya koyacağız. Bütün maaşların gerçek enflasyona göre düzenlenmesini sağlayacağız. Ocak ayında emekçilere ve devlet memurlarına en az yüzde 55 zam yapın demiştim ama yapmadılar. Temmuz ayında herkese en az yüzde 50 zam yapılacak. Enflasyon rakamlarına göre daha yükseği de olabilir. En az 5 çeşit öğretmenlik var. Bunların hepsi kaldırılacak. Bütün gençlere 15-18 ayda istedikleri eğitimi alabilecekleri, iş garantili 2. Şans Okulları açacağız. Yabancı çiftçilere destek olmak yerine, Türk çiftçisine destek olacağız”

“1 oy Kemal’e, 1 oy Meral’e”
14 Mayıs seçimlerinin ardından Başbakan olacağını öne süren Akşener, şöyle konuştu:
“İYİ Parti’li her bir kardeşimden 1 oy Kemal’e, 1 oy Meral’e elbette istiyorum. İYİ Partili her bir kardeşimden, hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun Kemal Kılıçdaroğlu’na, İYİ Parti’ye yani Meral Akşener’e oy vermeleri için ikna etmelerini istiyorum. Demokrasinin tam olarak uygulanabilmesi için bu sistemin değişmesi gerekiyor. 14 Mayıs akşamı ben Başbakan olacağım, Sayın Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olacak. Sayın Kılıçdaroğlu’nu alkışlarla Çankaya Köşküne birlikte götüreceğiz. Sayın Erdoğan’ı da arkadaşlarıyla birlikte emekli edeceğiz. 14 Mayıs akşamı sandıklardan sizden birisi olan Sayın Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapma iradeniz çıkacak, buna eminim. O’nu tek başına bırakmak olmaz değil mi? O zaman Meral Akşener’i de Başbakan edeceksiniz. Dolaysıyla 1 oy Kemal’e, 1 oy Meral’e”

Konuşmasının ardından İYİ Parti’nin milletvekili adaylarını Denizlilere tanıtarak oy isteyen Meral Akşener, programın ardından kentten ayrıldı.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Altındal, Sayın Meral Akşener’in gösterdiği örnek bir davranıştır
Yerel

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Altındal, Sayın Meral Akşener’in gösterdiği örnek bir davranıştır

İYİ Parti Burdur İl Başkanı Yusuf Altındal, 5. Olağanüstü Genel Kurul'da yaşananları ve yeni genel başkan Müsavat Dervişoğlu'na tebriklerini iletti. Altındal, Meral Akşener'e de teşekkür ederek yeni hayatında sağlık ve huzur diledi.

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı: Akşener Veda Ediyor, Seçim Heyecanı Artıyor!
Yerel

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı: Akşener Veda Ediyor, Seçim Heyecanı Artıyor!

İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayı bugün yapılıyor. Meral Akşener'in yeniden aday olmadığı kurultayda Tolga Akalın ikinci turda adaylıktan çekildi.

Akşener'den Veda Konuşması: 'Bedeli Ödedim, Pişman Değilim'
Yerel

Akşener'den Veda Konuşması: 'Bedeli Ödedim, Pişman Değilim'

İyi Parti'de olağanüstü kurultayda aday olmayan Meral Akşener, son kez kürsüden partililere seslendi. Akşener, "Bugün emaneti devretme günü. Gerektiğinde bedel ödemeyi bildim. Bundan dolayı asla pişman olmadım, bugün de pişman değilim" ifadelerini kullandı.

Antalya  Siyasetinden taze Kan Yeni dönem başlıyor
Yerel

Antalya Siyasetinden taze Kan Yeni dönem başlıyor

Kadriye Aslı Göncü'nün İYİ Parti'de ve Antalya siyasetindeki etkinliği, siyasi kulislerde merakla takip ediliyor. Göncü'nün liderlik vasıflarıyla İYİ Parti'yi cazibe merkezi haline getirme potansiyeli, siyasetin geleceği açısından önem taşıyor.

İYİ Parti Bucak'ta Miting Yapmama Kararı Aldı: "Siyasetiniz Batsın!"
Yerel

İYİ Parti Bucak'ta Miting Yapmama Kararı Aldı: "Siyasetiniz Batsın!"

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanlığı, Bucak'ta her seçim öncesi gelenekselleşen seçim mitingine katılmama kararı aldı. Sebep olarak, bazı fabrika sahiplerinin çalışanlarına mitinge katılmaları için baskı yapması ve tehditlerde bulunması gösterildi.

İYİ Parti adayı Kadriye Aslı Göncü'nün bireysel çabaları dikkat çekiyor. 
Yerel

İYİ Parti adayı Kadriye Aslı Göncü'nün bireysel çabaları dikkat çekiyor. 

31 mart 2024 pazar günü gerçekleştirilecek olan seçimler öncesi, İYİ Parti Muratpaşa Belediye meclis adayı Kadriye Aslı Göncü'nün bireysel çabaları dikkat çekiyor.