ÖĞRENCİLER İÇİN ÜÇ YENİ MERKEZ
Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine ve öğrenci topluluklarına hizmet edecek olan Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezi, Öğrenci Topluluğu Merkezi ve Akdeniz Restoran’ın açılışı yapıldı.
Açılış törenlerine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Prof. Dr. Cengiz Toker, Prof. Dr. Şükrü Özen, Genel Sekreter Dr. Ali Evren İmre, Genel Sekreter Yardımcısı Gülsüm Aktağ, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.
YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR MEYVELERİNİ VERİYOR
Açılışta konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Göreve başlamamızın ardından geçen yaklaşık 4 yılın sonunda yaptığımız çalışmalar meyvelerini veriyor. Geçen hafta açılış için son hazırlıkları yapılan Katlı Otopark ve Hasta Yakınları Konukevi ile İleri Sağlık Araştırma Merkezi’ni ziyaret etmiştim.
Bugün de Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezimiz, Öğrenci Topluluğu Merkezimiz ve Akdeniz Restoran’ın açılışını yapıyoruz. Üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
ÖĞRENCİLERİMİZİN SOSYAL GELİŞİMİNİ DE ÇOK ÖNEMSİYORUZ
Tesislerin üniversite için önemli kazanımlar olduğunu söyleyen Rektör Özkan, “Öğrencilerimizin akademik gelişimi kadar sosyal gelişimini de çok önemsiyoruz. Özellikle bugün açılışını yaptığımız tesisler doğrudan öğrencilerimizle ilgili konular. Onlara kendilerini geliştirebilecekleri konularda alan açmaya ve her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
UZMANLAR TARAFINDAN DESTEK SAĞLANACAK
Rektör Özkan, “Psikolojik Destek ve Rehabilitasyon Merkezi toplam 774 metrekarelik bir kullanım alanında, 6 görüşme odası, 73 kişilik çok amaçlı salon, grup seans odaları ile öğrencilerimize psikolojik açıdan gelişme, sorunlarla stresle başa çıkma, kişisel gelişim ve ilişkiler gibi konularda uzmanlar tarafından destek sağlayacak. Aynı zamanda Kariyer Merkezimiz de yine bu binada öğrencilerimize hizmet verecek.” ifadelerini kullandı.
12 ÖĞRENCİ TOPLULUĞUMUZUN KULLANIMINA SUNACAĞIZ
Öğrenci Topluluğu Merkezinin de açılışını yaptıklarını söyleyen Rektör Özkan, “Çadır salon 2000 yılında öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetleri için yapılmış yaklaşık 500 metrekarelik bir alan. Müzik, sinema, dans ve tiyatro alanlarında 12 öğrenci topluluğumuzun kullanımına sunacağız bu alanı da.” dedi.
EKMEK VE PASTACILIK ÜRÜNLERİ HAZIRLANACAK
Rektör Özkan, öğrencilerin çalışmalarını sergileyeceği Gastronomi Topluluğu’nun ekmek ve pastacılık ürünlerini hazırlayacağı Akdeniz Restoran’ın açılışını da yaparak öğrencilerin kullanımı için planlanan tüm bu merkezlerin hayırlı olmasını diledi.
Rektör Özkan ve beraberindeki heyet üç merkezin önünde kurdele keserek emeği geçenlere teşekkür etti.
Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Meltem Kampüs Etüt Merkezi bahçesinde gençlerle buluşmasında “Antalya’nın ilk inovasyon merkezini kuran belediyeyiz. Bütün yeni fikirler, yeni girişimler için bir yuva orası” dedi.
Akdeniz Üniversitesi ile dünyanın en önemli tarım fuarlarından olan Growtech iş birliğinde düzenlenen “Growtech Kampüste” etkinliğinde Ziraat Fakültesi öğrencileri özel sektör ile buluştu
Proje Sonuçlarının Değerlendirilmesi ve Ödül Töreni’nde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olarak burada olmaktan inanın çok büyük bir heyecan duyuyorum. Çok güzel, bu kadar güzel bir günde bu kadar güzel öğrencileri görmek çok büyük bir mutluluk verdi.
Akdeniz Üniversitesi Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu tarafından 'Kariyer günleri ve tadım şenliği' düzenlendi. Başkan Topaloğlu, 'Kariyer günleri ve tadım şenliği' etkinliğinde mangalın başına geçerek öğrencilere kendi elleriyle köfte pişirdi.
YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanan ilk 6 devlet üniversitesinden biri olan Akdeniz Üniversitesi, 5 yıllık tam akreditasyon almaya hak kazandı.
Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi çiftliğinde ve seralarında üretilen ürünlerin satışının yapıldığı Yeni Satış Yeri Açılışı gerçekleştirildi.