Akdeniz Üniversitesi’nde Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında bölge üniversite rektörleri ile toplantı gerçekleştirildi.
Akdeniz Üniversitesi Senato Salonu’nda YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar başkanlığında, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve bölge üniversitelerinden 12 rektörün daha katılımıyla toplantı gerçekleştirildi. Rektörler toplantısında YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan ve YÖK Dışişleri Danışmanı Büyükelçi Türker Arı da yer aldı.
Toplantıda yaptığı konuşmada, Yükseköğretim Kurulu olarak yeni açılacak programlar konusunda doğru planlamalara öncelik vereceklerini belirten Prof. Dr. Erol Özvar, “Daha önce de paylaştık. Yeni bilişim ve yapay zeka tabanlı veya temelli programlar açıyoruz. Şu anda tasarımını bitirdiğimiz yaklaşık 12 tane program var. Bunlara birkaç tane daha ekleyeceğiz. Rakam biraz daha büyümüş olacak. Veri madenciliğinden yapay zeka operatörlüğüne kadar muhtelif birçok program açacağız.” şeklinde konuştu.
Toplantıya Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, Antalya Belek Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yazıcı, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Semih Ekercin, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Saltan, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, Tarsus Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Aydın, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Arıöz, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, İskenderun Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Tolga Depci katılım gösterdi.
Burdur İli Çavdır İlçe Entegre Hastanesinde çalışmalar süratle devam ediyor AK Parti Burdur İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Çavdır ilçemize yapımına başlanan 10 yataklı ilçe entegre hastanesindeki çalışmaların hızla devam ettiği müjdesi verildi.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Çeltikçi'de ev yangını! Ev kullanılamaz hale geldi Burdur'un Çeltikçi ilçesi Cami Mahallesinde ev yangını çıktı. Çıkan yangın sonrasında ev kullanılamaz hale geldi.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, sosyal medyada süt üreticilerinin karşılaştığı sorunlara dikkat çekti. Süt fiyatlarındaki düşüş ve ödeme süresinin uzaması nedeniyle çiftçilerin yaşadığı zorlukları paylaştı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.