Ahmet Sedat Oktay; Bucak Adalet Sarayı Yetersiz!

CHP Bucak İlçe Başkanı Avukat Ahmet Sedat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bucak Adalet Sarayı'nın yetersizliğine dikkat çekti.

Ahmet Sedat Oktay; Bucak Adalet Sarayı Yetersiz!

CHP Bucak İlçe Başkanı Avukat Ahmet Sedat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bucak Adalet Sarayı'nın yetersizliğine dikkat çekti. Oktay, yeni kurulan üç mahkemeyle birlikte adliyenin daha da işlevsiz hale geleceğini savundu.

Oktay, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Meslektaşlarımdan dün Yeni Kurulan Mahkemelere ilişkin bir PDF mesajı aldım. PDF Dosyasını açtığımda “186-Bucak 3 ve 4.Asliye Ceza Mahkemeleri, 187-Bucak 3.Asliye Hukuk Mahkemesi,” Kurulmuştur. Kurulan mahkemeler Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından faaliyete geçirilecektir. Bilgi edinilmesini ve gereğini arz/rica ederim.” İfadesini gördüm. Özetle bir çok yerde olduğu gibi Bucak’ta 3 Yeni Mahkemenin daha kurulacağını öğrendim.

Peki yıllar yılı sorduğum, sorguladığım soruyu tekrar sormak istiyorum. “Bucak gibi yargı çevresi olarak en az 70.000 nüfusu domine eden bir yerde 4600 metrekarelik İki Katlı Adalet Sarayı mı olur?”

Ek olarak “Şu an bile sıkış tepiş hizmet veren Bucak Adalet Sarayı yeni kurulan 3 Mahkemeden sonra nasıl hizmet verecek?”

Mahkemeler ve Personelleri 10 yıllık süreçte aynı binanın içinde tuvaletler hariç tüm odaları dolaştı. Bu öngörüsüzlükten vatandaş da nasibini aldı. Vatandaşın beklediği Koridorlar, İsrail’in İşgal ettiği Filistin Haritası gibi adım adım Oda ve Büroya çevrilerek yok oldu. Gördüğüm kadarıyla ek oda yapılmayan iki yer kaldı. Biri Adalet Sarayımıza çıkılan basamaklar, diğeri de bahçedeki kamelyalar. Üç yeni mahkemeden sonra Sarayımızda böyle bir şey görürsek şaşırmayalım.

Saray dedim durdum ama hicap ederek yazdım. Binanın dışında Bucak Adalet Sarayı yazdığını bildiğim ve buna anlama veremediğim için yazdım. Saray, ikincil kelime anlamı itibariyle kamu işlerinin görüldüğü BÜYÜK yapıdır. Ancak Bucak Adalet Sarayı, kesinlikle Bucak’ın büyüklüğüne ve Büyüme potansiyeline uygun değil. Önünde Sonunda Bucak’a Ağır Ceza Mahkemesinin kurulacağı da aşikar.

Neticeten 10 Yılın sonunda Mevcut Adliye Binası yetersiz kalmıştır. Ya Gerçek bir Adalet Sarayı yapılmalı Ya da Adliye Otoparkına Ek Bina Yapılmalıdır."

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 19 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımladı
Yerel

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 19 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımladı

19 Mayıs, 105 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.

 Konya'da 750 bin dekar alana kenevir ekimi yapılacak
Yerel

Konya'da 750 bin dekar alana kenevir ekimi yapılacak

Türkiye'de 80 yıllık kenevir üretim yasağı kalktı! Konya'da 750 bin dekar alana kenevir ekimi yapılacak. Kenevirin tekstil, ilaç, gıda ve birçok alanda kullanımı olacak. Kenevirin faydaları ve kullanım alanları hakkında bilgi edinin.

Fahiş Fiyat ve Stokçuluğa Büyük Darbe! Cezanın yanına kapatma geliyor
Yerel

Fahiş Fiyat ve Stokçuluğa Büyük Darbe! Cezanın yanına kapatma geliyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, fahiş fiyat ve stokçulukla mücadelede yeni düzenlemeleri açıkladı. Fahiş fiyat uygulayan işletmelere 1 milyon TL'ye kadar ceza, stokçulukta bir takvim yılı içinde üç defa yakalanan firmalara ise kapatma cezası verilecek.

Tünektepe Turizm Tesisleri  Kiraya Çıkıyor!
Yerel

Tünektepe Turizm Tesisleri Kiraya Çıkıyor!

Antalya Tünektepe'deki otel ve lokanta 2035 yılına kadar kiralanacak. Tünektepe turizm tesis alanı Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihaleye çıkarılıyor.

Hukukun Duayenleri Antalya'da Buluştu
Yerel

Hukukun Duayenleri Antalya'da Buluştu

Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde meslekte 50 yılını dolduran hukukçuların katılımıyla "Duayenler Buluşması" gerçekleştirildi.

Burdur'da yarın bu yollar kapalı olacak! Valilik Duyurdu!
Yerel

Burdur'da yarın bu yollar kapalı olacak! Valilik Duyurdu!

Burdur'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı kapsamında bazı güzergahlar trafiğe kapatılacak. Detaylar haberimizde...