Antalya

34 Belediye İşçisi İşten Çıkarıldı! İşçiler Neden İşten Çıkarıldı?

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde 34 belediye işçisi, 9 Şubat'ta düzenledikleri gayri resmi toplantı ve sonrasında yaşanan olaylar nedeniyle işten çıkarıldı. Detaylar haberimizde....

 34 Belediye İşçisi İşten Çıkarıldı! İşçiler Neden İşten Çıkarıldı?

Antalya'da Muratpaşa Belediyesi, 34 çalışanının işten çıkarılmasıyla ilgili kamuoyuna açıklamada bulundu.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde, 9 Şubat gecesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyesinde gerçekleştirilen gayri resmi bir toplantıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Belediye yetkilileri, bu toplantının, sendika ve belediyenin bilgisi dışında yapıldığını ve toplantı sonrasında bazı çalışanların kamu hizmetini engellemeye yönelik girişimlerde bulunduğunu belirtti.

89 Kişinin İfadesine Başvuruldu

Belediye tarafından yapılan açıklamada, olayın ardından titiz bir teftiş sürecinin başlatıldığı ifade edildi. Bu süreçte, müdürler ve birim sorumluları da dahil olmak üzere 89 kişinin ifadesine başvuruldu. Yapılan inceleme sonucunda, 34 çalışanın iş akdinin feshedildiği ve çeşitli disiplin cezalarının uygulandığı belirtildi.

Falez A.Ş.'den İhraç

Ayrıca, Falez A.Ş. Disiplin Kurulu tarafından 2 sendika temsilcisinin de içinde bulunduğu 6 personelin iş sözleşmesinin sonlandırıldığı kaydedildi.

Muratpaşa'da Belediye İşçileri Neden Çıkarıldı?

Muratpaşa Belediyesi yetkilileri, kamuoyuna yapılan bu duyurunun ardından, çalışanların işlerine son verilmesinin gerekçelerini 'kamu hizmetinin engellenmesi, iş barışının ve çalışma düzeninin bozulması, yanıltıcı ve yanlış beyanda bulunulması' olarak açıkladı. Ayrıca, iş disiplinini ihlal eden ve mesai saatlerine uymayan personelin de iş sözleşmelerinin sonlandırıldığı belirtildi.

Muratpaşa Belediyesi'nin açıklaması şöyle:

'31 Mart Yerel Seçimleri öncesi bir grup çalışanımızın, yetkili sendika ve belediyemizin bilgisi dışında, 9 Şubat gecesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şantiyemizde gayri resmi toplantı düzenlendiği tespit edilmiştir. Yapılan toplantı sonrası başta halk sağlığı için zorunluluk olan çöplerin toplanması ve diğer kamu hizmetini engellemeye yönelik birtakım girişimlerde bulunmuşlardır.

Belediyemizce olayla ilgili titiz bir teftiş süreci yürütülmüştür. Aralarında müdürlerimiz ve birim sorumlularımızın da bulunduğu 89 kişinin ifadesi alınmıştır.

Süreç sonunda, 'kamu hizmetinin yürütülmesini engelledikleri, iş barışını ve çalışma düzenini bozdukları, kişiler ve kurum hakkında yanıltıcı ve yanlış beyanda bulundukları' gerekçeleriyle 34 çalışanımızın iş akdi feshedilmiştir. Bununla birlikte uyarı ve yevmiye kesme olmak üzere çeşitli disiplin cezaları da uygulanmıştır.

Ayrıca, 2 sendika temsilcisinin de bulunduğu Falez A.Ş. Disiplin Kurulu kararıyla, mesai saatlerine uymamak, mazeretsiz olarak işe gelmemek, iş disiplinini bozmak gibi nedenlerle 6 personelimizin de iş sözleşmesi sonlandırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.' 

kaynak: akdeniz gerçek

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 19 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımladı
Yerel

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 19 Mayıs dolayısıyla mesaj yayımladı

19 Mayıs, 105 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür.

Kızılkaya Belediye Başkanı  İlkay Güngör, Ankara'da
Yerel

Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Ankara'da

Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Ankara'da Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) üst düzey yetkilileri ile görüştü. Görüşmelerde Kızılkaya'da yapılan hizmetler ve yeni projeler hakkında bilgi verdi.

Bucak'ta Yollar Yenileniyor: Yol Bakım Çalışmaları Aralıksız Sürüyor
Yerel

Bucak'ta Yollar Yenileniyor: Yol Bakım Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

Bucak Belediyesi tarafından ilçede yol bakım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yol parke tamiratı, kaldırım parke ve bordür tamiratı, altyapı güçlendirme çalışmaları ve asfalt yama çalışmaları tamamlandı.

EKDAĞ Manavoğlu'na Emanet! Yeni Yönetim Belli Oldu
Yerel

EKDAĞ Manavoğlu'na Emanet! Yeni Yönetim Belli Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin iştirakçi kuruluşu EKDAĞ'ın yeni yönetimi belli oldu. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Manavoğlu, Genel Müdür ise Ahmet Aydın olarak atandı.

Antalya’nın ilk ragbi takımları Kepez'de
Yerel

Antalya’nın ilk ragbi takımları Kepez'de

Kepez Belediyesi Spor Kulübü çatısındaki Antalya’nın ilk kız ve erkek ragbi takımları, milli takımlara oyuncu göndermeye başladı.

Kotan engeller aşılsın diye çalışıyor
Yerel

Kotan engeller aşılsın diye çalışıyor

Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Engelliler Haftası kapsamında engelli dernekleri temsilcileri ile bir araya geldi.